Bu Kamyon Şirketleri Geleceği Değiştirmek İçin Yerlerini Aldı

Amerika kıtasında ulusal ve uluslararası kara yolu taşımacılığı, sektör büyüklüğüne rağmen bazı zorluklar ile karşı karşıya. Özellikle kamyon ve benzer yük araçlarının sıkıntıları, nakliyecilik sektörünün sekteye uğramasına, araç üreticilerinin negatif satış raporlarına ve nakliyeye ihtiyaç duyanların, ekstra maliyetler ile karşılaşmasına sebep olmakta. En büyük sıkıntı ise yakıt maliyetleriyle, kamyon sahipleri ve bu duruma çareler arayan kamyon üreticileri karşı karşıya kalmakta.

Kamyon ihtiyaçları ve kargo sıkıntılarını yakından takip eden üreticiler, teknolojik çözümler ile sektörü canlandırmave pozitif raporlar elde etme yarışına girdiler. En iyi Çözüm ise tüm otomobil sektöründeki değişimlere paralel olarak, elektrikli modellerde yatıyor. Üzerindeki baskılar ve imkânlar ile sektör liderliği yarışına giren bu kamyon şirketleri, geleceği değiştirmek için yerlerini aldı ve yakıt tasarrufu, ileri teknolojili güvenlik, otonom sürüş ve daha temiz bir Dünya hedefi için eşsiz çalışmalar başlattı.

Tesla Motors Elektrikli Kamyon

Tesla Motors

Tesla Motors elektrikli araba dünyasındaki liderliğine, 2020 yılından itibaren tamamen elektrikli kamyon ve römork çekici kamyonlar ile gireceğini duyurdu. 500 ila 800 km menzil ile yüksek güvenlikli kargo taşımacılığına yönelik elektrikli kamyon modelleri geliştirecek olan Tesla, şimdiden Pepsi ve FedEx gibi markaların taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamak için siparişler almaya başladı.

Nikola Motors Anheuser Busch Elektrikli

Nikola Crop

Tesla Motors ile patent sorunları için mücadele veren Anheuser-Busch, tam elektrikli ve hidrojen beslemeli kamyonlarının yollarda olacağı tarihi, 2021 olarak duyurdu. Araçlarında aktarma organları dâhil, tüm teknik donanımların ileri teknoloji ile donatılmış özel elektrikli kamyon ve çekicilerden oluşacağını duyuran Anheuser-Busch, hedef tarihe kadar mahkemelerde patent konusunda aklanmayı bekliyor.

Daimler Elektrikli Kamyon

Daimler

Daimler markası, Dünya’da bilinen en iyi ve büyük kamyon üreticisi olarak kabul ediliyor. 2018 yılı ilk yarısında yapılan açıklamalara göre, elektrikli yarı kamyon ve kamyon modelleriyle, 2021 yılında yollarda boy gösterecek markanın en büyük rakibi, yine Tesla gibi görünüyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın