Ana Sayfa Haber Elektrikli Araba Dönüşüm Kiti

Elektrikli Araba Dönüşüm Kiti

6184
0
Elektrikli Araba Dönüşüm Kiti

Organik veya fosil kaynaklı yakıtlar, kullanımlarının ardından Co2 salınımı gerçekleştirerek, dünyanın kirlenmesi konusunda en büyük kirleticiler arasında yer almaktadır. Tüm yeryüzünde benzer yakıtları kullanan arabaların sayısı düşünüldüğünde, egzoz gazlarının çevreye verdiği zarar oranı belki daha iyi anlaşılabilir. Yıllardır daha temiz bir çevre ve daha yeşil bir dünya için mühendislik çalışmaları yapan otomotiv sektörü, ileri teknoloji kaynaklarının gelişimi sayesinde, elektrikli araba tasarımlarıyla bu konuda kendilerine düşeni gerçekleştirme yolunda, hızla ilerliyorlar. Bu yol üzerinde bazı sorunlarında olduğu; batarya teknolojileri, ekonomik değerler, hali hazırda var olan otomobiller, sektördeki çabaları kimileri için boş girişimler olarak görülse de kimileri için yeni sektörel girişim ve gelişim için araştırma yapmaya iten bir etki oluyor.

Batarya teknolojilerindeki gelişim, icadından bu yana yaklaşık 40 yıl sürdü ancak, şuan elde edilen teknik gelişme, uzayda bile kullanılacak biçimde değişti. Ekonomik verilerdeki hareketlilik ise yaygınlaşma ile aşılarak daha uygun maliyetler ile üretim ve pazarlama sayesinde, elektrikli arabalara ulaşılabilirlik seviyesini arttırabilir. Var olan içten yanmalı arabalar için ise muhteşem çözümler var, olmaya da devam edecek. Bu konudaki etkileyici girişimler benzin-LPG dönüşümüne benzer bir nitelikte, tüm eski motorların elektrikle çalışır hale getirilmesinde yatıyor. Elektrikli araba dönüşüm kiti uygulamalarıyla birçok model; eski performansıyla kıyaslandığında daha ekonomik yakıt verimliliği, düşük bakım ve tamir masrafları, sıfır Co2 salınım değerleri, sessizlik gibi birçok konfor seçenekleriyle birlikte başarılı şekilde dönüştürülebiliyor. Elektrikli araba dönüşüm kiti uygulamaları yerli ve yabancı üreticilerden kolayca sağlanırken ülkemizde bazı firmalar, doğrudan kendi markalarını kit üretimi ve montajı gibi konularda duyurmayı başardı. Kişisel yetenekler ile araç sahiplerinin bile kendi garajlarında yapabileceği elektrikli araba dönüşümü, modifiye severlerin yeni gözdesi.

Her segment için özel olarak üretilmiş elektrikli araba dönüşüm kitleri, aktarma organlarına en iyi uyum ile elektrik ünitesi, batarya setleri, kontrol ünitesi, kablolar ve çeşitli bağlantı aparatları, şarj adaptörler ve bir elektrikli arabanın ihtiyacı olacak her türlü donanım ile birlikte sunuluyor. Bu sayede tüm parçalar uyumlu şekilde çalışarak, beklenen ekonomik veriler ve performans değerleri elde edilebiliyor. Sahip olunan bu kitlerinde zaman içerisinde daha farklı sürümleri piyasaya sürülecektir. Bu durumda kullanmakta olduğunuz kit üzerinde en iyi güncellemeyi yapabilmek ve daha etkili verimlilik için yerli ve üreticiden montajlı olanların tercih edilmesi en doğru elektrikli araba dönüşümü olacaktır.

Elektrikli Araba Dönüşümü Yapan Firmalar

Elektrikli araba dönüşüm kiti üretim, montaj, servis gibi işlemler için konu hakkında uzmanlaşmış yerli ve yabancı firmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Talepler ise araçlarını dönüştürerek memnun kalan kullanıcıların olumlu yorumlarıyla artarak devam ediyor. Yerli ve yabancı markalar arasında ülkemizde faaliyet gösteren bazı firmalar hakkında bilgiler merak konusu. Bu firmalar, özel olarak dönüşüm kitleri üretip montaj ve diğer tüm işlemler için gerekli yeterliliğe sahip firmalar.

FullCharger International, adından da anlaşılacağı gibi yurtdışı kökenli bir firma. Ülkemizde elektrikli araba dönüşümünde büyük işler başarmış firma, elektrikli araba sektöründe etkileyici çözümler ile ünlüdür. Renault için şarj istasyonları üreten firma tüm dünyada elektrikli dönüşüm için ilk tercih edilenler arasında yer alır.

Yerli elektrikli araba dönüşüm kiti ve diğer uygulamaları konusunda tanınmış bir diğer firma ise Devrimsel Teknoloji Ltd’dir. Uluslararası platformda üretim ve uygulamalarıyla tanınan marka, elektrik ve elektronik konusundaki uzmanlığına, otomotiv sektörünün ihtiyaçlarına uygun biçimde yön vererek, elektrikli araba dönüşüm kiti ve diğer ekipmanları işlerini başarıyla sürdürmekte.

IMECAR, elektronik konusundaki başarısına elektrikli otomobil dönüşümü ve diğer donanım konularındaki etkileyici çözümleriyle adını duyuran diğer bir yerli ortaklıktır.

Ölçekleri ve kapasiteleri bakımında birçok irili ufaklı otomotiv sanayi işletmesi, yabancı kaynaklardan temin ettikleri elektrikli araba dönüşüm kiti uygulamasını başarı ile gerçekleştirebiliyor. Bunlara en iyi örnek ise Ankara Ostim Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Mekatron firmasıdır. KOSKEB ve Ar-Ge teşviki ile faaliyetlerine elektrikli araba dönüşümü konusunda yön veren firma, bölgesinde oldukça başarılı işler gerçekleştirerek, adını duyurmayı başardı.

Elektrikli Araba Dönüşüm Kiti Fiyatları

Elektrikli Araba Dönüşümü Yapan Yerli Firmalar

İMECAR

Web: http://www.imecar.com/tr
Merkez: Antalya
Tel: 0242 259 1828

DEVRİMSEL

Web: http://www.devimsel.com.tr
Merkez: Kocaeli
Tel: 0262 229 80 20

Aslında irili ufaklı bir sürü firma var ama bu firmalar sadece deneme işleri yapmış. Ankara Ostim’deki girişimciler gibi. Yukarıdaki iki firma fabrikasyon çözümleriyle yabancı markalar ile yarışan şirketler.

Elektrikli Araba Dönüşüm Kiti Fiyatları

Günlük hayatta kullanılan ticari veya kişisel binek otoların, elektrikli araba dönüşüm kiti ile yeniden modernizasyonu sayesinde, çevre duyarlılığı artmış, yakıt ekonomisi en iyi şekilde sağlanmış ve gelecek teknolojileri ile donatılmış hallerinin bir bedeli var. Ancak hemen konuya girmeden hatırlatalım bu dönüşüm bedeli, aracın ilerleyen zamanlarda sıfıra yakın benzin ya da dizel yakıt tüketiminden elde edilecek tasarruf ile amorti edilmesi söz konusudur. Birçok ilanda dönüşüm kitleri hakkında farklı fiyatlar ile karşılaşılması gibi bir sorunda, meraklılarının cevabını beklediği bir konudur. Buradaki fiyat farklılıklarının sebepleri olarak, motor güçleri, diğer ekipman ve donanımlarının değerleri gibi değişiklikler, fiyatlara yansıyor. Aslında hem bir tavsiye hem de en ekonomik olarak elektrikli araba dönüşümü için montajlı hizmet veren yerli firmalara yönelmek gerekir. Ülkemiz içerisindeki yabancı yatırımcıların uygulamaları da, bu konunun içerisinde yer alır. Fiyat aralıkları olarak; hafif ticari bir arabayı elektrikli dönüşüm macerasında, orijinalindeki güç ve performans değerleriyle ortalama olarak, 18.000 TL ile 28.000 TL’lik bir masraf beklemektedir.

Buradaki büyük fark markaların verdikleri garantiler, sundukları satış ve uygulama sonrasındaki hizmetlerden kaynaklanır. Ayrıca daha yüksek performans ve güç ile menzile sahip olmak isteyenler, daha yüksek fiyatlar ile karşılaşabilmektedir. 10.000 TL e altındaki fiyatlar ile elektrikli araba dönüşüm kiti uygulaması yapanlar için ise karar araç sahiplerinin…

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın