Hyundai Kona 64 kWh Premium SE 2018

Hyundai, yeni nesil teknolojiler ile donatılmış motor ve donanımlara sahip modeller geliştirmeye, hızla devam ediyor. Pazardaki hedefi, kitlelerin beğenisi ve ihtiyaçlarına özel olarak üretimler yapmak olan marka, farklı ülke ve kıtalarda bu beğeniyi yakalamayı başardı. Hyundai ix35 FCV ve i30 N Hybrid modellerinden sonra rekabetçi yapısına BEV sınıfında Crossover bir model ile giriş yaptı.

Hybrid Japon modellerin kalitesi ve teknolojileri düşünüldüğünde, özellikle Avrupa’da liderliği zorlayacak bir model ile oyunu değiştirmeyi planlayan Hyundai, Kona Electrik 64 kWh’ı resmen tanıttı.

İngiltere’de satışa sunulacak ve daha sonra tüm Dünya’da lansmanı sağlanacak olan Kona E, 32.000 pound’un bir miktar altında bir fiyatla listelerde yer alacak. Fiyatı ve etkileyici menzili ile rekabette lider elektrikli araba, şarj süreleri, düşük maliyetler, hız, konfor ve güvenlik özellikleriyle de liderliği zorluyor.

Tesla, Jaguar, Audi ve Mercedes gibi üstün performanslı elektrikli modellerin, yarı fiyatına benzer teknik donanımları ile ilgi çeken Hyundai Kona 64 kWh Premiun SE, 2018 yılı sonunda tanıtılarak 2019 için sipariş toplamaya başladı.

Fark Yaratan Özellikleri

Motor ve pil özellikleriyle dikkatleri çeken model, dış tasarımı ve iç donanımlarıyla da, Japon mühendisliğinin parlayan yıldızı konumunda. 4 çekişli sistemine etkileyici süspansiyon düzenekleri eşlik ediyor ve konfor ile sessiz sürüş garantisi veren elektrikli araba, segmentindeki en dinamik sürüşü vaat ediyor. Kaliteli malzemeler ile kaplanmış iç mekânda 8 inç’lik ekran, tüm kontrollerin en etkileyici şekilde yapılmasını sağlıyor. Üstün multimedya sistemi ise eğlenceli yolculukların en önemli donanımı.

İç ferahlığın anahtarı ise ön bölümde olmayan ya da oldukça az yer kaplayan elektrik motoru. Hatchback rakiplerine göre çok daha fazla taşıma kapasitesine sahip olan Kona Electrik, şimdilik meraklılarından beş yıldız almış gibi görünüyor. Markanın eşsiz deneyimi Avrupa’nın kalbinde hayat bulurken, performans ve menzil gibi konularda da rakiplerine ödenen paralar, akıllarda soru işaretlerine yol açıyor. İki farklı pil paketiyle sunulacak olan Hyundai Kona Electrik, 39 kWh ve 64 kWh batarya seti ile beğeniye sunulacak.

Motor ve Teknik Özellikler
Motor100 kW Elektrik Ünitesi
Beygir Gücü204 hp
Hız167 Km/h
0-100 km7.6 Saniye
Tork395 nm
MenzilTam Şarj ile 300 Km
Pil/Batarya TürüLi-iyon
Pil/Batarya64 kWh Paket
Batarya Performansı54 Dakika % 80 Dolum
VitesElektronik Tek Sistem
Fiziksel Özellikler
Uzunluk4180 mm
Genişlik1800 mm
Yükseklik1570 mm
Aks Aralığı2600 mm
Bagaj332 Lt
Kapı5
Koltuk5
Jant17 inç

Kullanıcılara

Markanın Hybrid modellerinden elde edilen memnuniyet, Kona Electrik’in şekillenmesinde oldukça önemli bilgiler vermiş. Tem elektrikli olarak üretilen model, ilk tanıtımda büyük ilgi gördü. Gerekli testler ve güvenlik konularından da en iyi şekilde geçeceği otoritelerin yorumlarına yansırken, yollarda en büyük rakipleri Nissan LEAF ve e-Golf olacak gibi görünüyor. Güvenliği ve konforu yeşil bir Dünya hedefleyen motor teknolojisiyle, en etkili yakıt ekonomisine sahip olması bakımından, farklı ülkelerdeki modeller ile de, şimdiden rekabete girmiş gibi görünüyor.

Markanın gelecek hedefi dışında bir seriye sahip modeli olarak, Kone Electrik 64 kWh Premiun SE, tam elektrikli ilk denemesi ve doğrudan pazar içerisinde müşteriler tarafından test edilecek. Kalitesine bu kadar güvenen Hyundai, gelecekteki modellerini bu kalite üzerinden elde ettiği başarılı satışlar ile şekillendirmeyi planlıyor.

ABD için ise farklı konsept modellere yönelen marka, lüks sedan elektrikli araba modellerine ağırlık verecek. Kona gibi Hatchback Plus segment modeller, ilk olarak Avrupa’da boy gösterecek zira ABD için daha geniş fiziksel ölçülere ve uzun menzile sahip Crossover, yakında tanıtılacak.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın