İşte Paris Motor Show'daki En İlginç Elektrikli Arabalar

Elektrikli araba meraklılarının satın alma güçlerini zorlayan modeller, Paris Motor Show’da görücüye çıkmaya başladı. Bazı modeller ise gerçekten ürkütücü sayılabilecek özelikleri ve yetenekleriyle büyük ilgi çekti.

Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow

Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow

2018 yılı California Pebble Beach’te tanıtılan Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow, ilk defa Paris Motor Show ile Avrupa’daki meraklılarıyla buluştu. Ayrıca bu buluşma modelin detaylarının daha yakından incelenebildiği bir tanıtım olarak, büyük ilgi gördü. Alman otomotiv devi Mercedes, 550 kW’lık elektrik üniteleriyle toplam 750 hp güç üreten teknolojisine, aracın alt orta konumunda yer alan batarya setleriyle can veriyor. Ayrıca muhteşem şanzıman ve diğer aktarma organları ile 80 kWh’lık piller, 400 km’nin üzerinde menzil sunuyor. İlginç dış tasarım ise markanın gelecekteki yeni suretinin, nasıl biçimleneceğin ilk izlenimlerini sunmakta.

DS X E-Tense

DS X E-Tense

Elektrikli araba modellerinin teknik gelişimleri ile üreticilerin hayalleri arasındaki bağlantılar gereği DS X E-Tense, “Hiçbir Zaman Üretilmeyeceğim” şeklinde bir çığlık ile meraklılarını Motor Show’da karşıladı. Asimetrik çizgileri ve tasarımı ile bakanlara benzer hisler veren elektrikli araba, DS Automobile’in yılbaşında tanıtımını yaptığı özel bir model. En detaylı tanıtım ise Paris’e saklanmış. Model, konsept tasarımı ve teknik özellikleriyle Motor Show’da büyük ilgi çekmeyi başardı. DS X E-Tense için sonuç ise oldukça güzel, hızlı ve kafa karıştırıcı teknolojiler ile donatılmış elektrikli bir araba olarak, hala görülmeye devam etmektedir.

Renault EZ-ULTIMO Elektrikli Paris Show

Renault EZ-ULTIMO

Paris Motor Show’un bir başka ilgi çekici konuğu Renault EZ-ULTIMO oldu. Fransız otomobil üreticisi, aracının lansmanında ilginç bir detayı meraklılarıyla paylaştı. Premium Mobilite hizmet deneyimi için özel yetenekleri olan elektrikli araba, “Robo-Araç” olarak tanıtıldı. Mobil bir salon olan otonom sürüş teknolojisinin üstün maharetlerine sahip model, alışılageldik hareketlerden çok uzak.

GAC E-Verge Elektrikli

GAC E-Verge

Uzakdoğu felsefeleriyle şekillenmiş üretime sahip GAC E-Verge, Çin’li üreticinin Avrupalı rakiplerine gözdağı niteliğinde. Uzay teknolojilerinin yollarda görülmeye başlaması olarak lanse edilen elektrikli araba, güneş panelleri ve diğer etkileyici ekonomiklik abidesi teknolojileriyle ilgi çekiyor. Meraklılarının bazı noktalarda pratik bulmadığı tasarım düzenleri olsa da E-Verge, menzil ve motor teknolojisiyle rekabette büyük bir teknolojiye sahip. Beğenilmeyen özellikleri arasında, oldukça büyük kelebek kapıları ve koltuk başlıklarının, koltuklar yerine tavana sabitlenmiş olmasıdır.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın