Sondors Üç Tekerlekli Elektrikli Araba

Bu elektrikli otomobilin maliyeti sadece 10.000 $ ve bu yıl en kısa sürede sokaklarda olabilir. Sondors şirketine göre proje araba ilginç özellikleriyle dünyayı değiştirecek ve bunu yaparken de iyi görünecek. Geçtiğimiz yıl üç tekerlekli bir aracı tanıttıktan sonra Sondors, 100 $’lık (tamamen iade edilebilir) bir ücret karşılığında rezervasyonları kabul etmeye başladı. O zamandan beri şirket arabayı test etmeye devam etti ve düzenli olarak sosyal medya aracılığıyla modelin görüntülerini paylaşmaya devam ediyor.

Şubat 2015’te Sondors, tarihteki en başarılı kitlesel fon kampanyalarından biriyle dünya çapında dikkat çeken bir elektrikli bisiklet üretti. Kaliforniya merkezli şirket, dünya çapında 42 ülkede satış yapan ABD’deki en büyük elektrikli bisiklet üreticilerinden ve distribütörlerinden biri olmayı başardı. Şimdilerde ise markanın odağını daha büyük bir proje meşgul ediyor. Sondors, uygun fiyatlı, çekici ve yüksek kaliteli bir elektrikli bir araba sunarak şirketlerinin elektrikli taşımacılık dünyasında bir oyun kurucu olmasını arzuluyor.

Sondors Üç Tekerlek

Video oyunu Gran Turismo’dan ilham alan Sondors ferrari, lamborghini ve maserati’nin tasarım dilini referans alan bir şekil geliştirmek için İtalyan tasarımcılarla çalıştı. Şirket, Sondors modelinin şüphesiz elektrikli otomobil tasarımının geleceği için güçlü bir referans olacağına inanıyor. Ayrıca, çarpıcı ön ve profil görünümü ile 3. tekerleğin kusursuz entegrasyonu bu referansın garantisi olabilir.

Sondors Üç Tekerlekli İç Dizayn

Tasarım detayları olarak, üç tekerlekli elektrikli araba iki ön koltuk ve bir arka koltuğa sahip. Müşterinin Li-ion akü seçimine bağlı olarak 120, 240 ve hatta 320 km menzile sahip olabileceği, modelin sadece 816 kg ağırlığında ve 5-8 saniye aralığında 0’dan 100 km/h hıza çıkacağı söyleniyor. Ayrıca, İnternet üzerinden satılan ve müşterilere doğrudan teslim olacak olan araçlar için öngörülen teslim, Nisan 2019 olduğunu iddia ediyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın