Tesla 3 Yıl İçinde Daha Ucuz Araçlar Üretebilir

Efsane girişimci ve başarılı bilim adamı Elon Musk tarafından kurulan Tesla, çok kısa sürede çok büyük bir ilerleme kat etmiş, çok büyük başarılara imza atmış ve günümüz araç üretim firmaları arasında son derece başarılı bir konuma gelmiştir. Bu başarısında hiç şüphesiz ki üretimini yaptığı araçların yüksek performansı, üstün motor gücü ve kendine özgü tasarımları çok büyük rol oynamaktadır. Ayrıca araçların gelişmeye açık dinamik ve fiziki yapısı da Tesla’nın üstün başarılara imza atmasında ve devamlı ilerlemesinde çok etkili olmuştur. Bu şekilde her geçen gün kendini geliştiren Tesla, şimdi özgün üretimlerine bir yenisini daha eklemeyi düşünüyor. Bunu nasıl mı anlıyoruz?

İşte Bu Gelişmelere İlişkin Önemli Bir Haber:

Muhteşem tasarımlara sahip otomobillerin baş üretici markası olan Tesla’nın kurucusu Elon Musk bir youtuber ile elektrikli araçlar hakkında yaptığı röportaj esnasında daha ucuz araçların üretimini yapacağının altını çizdi. Uygun fiyat olarak eğer ki bir değişiklik olmaz ise ve araca fiyat artıracak bir uygulama yapılmaz ise 25.000 dolar düşündüğünü belirten Elon Musk, en geç 3 yıl içinde bu projesini gerçekleştireceğini ve eski üretimlere kıyas ile çok daha ucuz olan elektrikli araçlarını piyasaya süreceğini söyledi.

Tesla’nın bugüne kadar ürettiği en uygun fiyata sahip elektrikli otomobil 35 bin dolar değerinde olduğu için bu haber Tesla takipçilerini ve hayranlarını oldukça mutlu etti. Çünkü günümüzde pek çok kişi Tesla gibi harika bir markanın ürettiği otomobillere sahip olmak istiyor ancak üretime eş değer pahalı fiyatlar buna izin vermiyor. Tesla’nın üretimini yapacağı 25.000 dolarlık araç eski modellere göre oldukça uygun fiyata sahip olduğu için pek çok kişi “Acaba aracın bir eksiği mi olacak, eski üretimlerden ne farkı var?“ diye düşünse de Elon Musk henüz, üretilecek aracın daha önce üretilen modellerden herhangi bir farkı olacağına ya da aracın teknik özelliklerinin ne derece gelişmiş olacağına dair bir açıklamada bulunmadı. Bu duruma ilişkin açıklamanın ilerleyen zamanlarda, aracın tanıtımı yapılırken, ünlü girişimci tarafından yapılması bekleniyor.

Yaptığı röportajda akıllı telefonların piyasaya ilk sunulduğu zamanlarda çok daha pahalı olduğunu, günümüzde ise o zamanlara kıyas ile çok daha uygun bir fiyat ile üretildiğini ve satışa sunulduğunu belirtti. Teknoloji ilerledikçe teknolojik ürünlerin de buna bağlı olarak daha uygun değerlerde fiyatlandırılması gerektiğinin de altını çizen Elon Musk, ucuz üretim fikrinin nasıl doğduğuna ve nereden çıktığına dair ipuçlarını da bu düşünceleri ile vermiş oldu. Ünlü youtuber Brownlee ile yaptığı röportaj sırasında Elon Musk, üretimini yapacağı araç hakkında bir bilgi daha paylaştı. Araçta eski üretimlerden farklı olarak dikiz aynası bulunmayacağını belirten Elon Musk, aracın aerodinamiğini artırmayı hedeflediğini, bu yüzden de üretimde böyle bir değişikliğe başvuracağını ifade etti.

Lityum iyon pil kapasitesi ve bataryasının sahip olduğu üstün performansı açısından tüm dünya üzerinde en kaliteli araç üretiminde bir numara haline gelen Tesla hiç şüphesiz ki yeni üreteceği uygun fiyatlı elektrikli arabası ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak. Geçmişten günümüze yaptığı son derece başarılı üretimler ile adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Tesla’nın, müşteri memnuniyeti ve son derece üstün performansa sahip kaliteli ürünleri sayesinde yeni üreteceği uygun fiyatlı aracı ile pek çok üretiminde olduğu gibi bu sefer de satış rekorları kıracağı tahmin ediliyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın