Tesla Model X SUV Elektrikli Araba

Tesla’ nın kurucusu efsane girişimci ve başarılı bilim insanı Elon Musk, yüksek enerji tasarrufu ve daha temiz bir dünya için başlattığı elektrikli araba üretimine bir yenisini daha eklemeyi başardı. Daha önce de ürettiği modeller ile adını tarihe altın harfler ile yazdırmayı başaran Elon Musk’ ın bu son ürettiği model de tıpkı daha önceki modeller gibi çok büyük rağbet gördü. Son derece itina ile üretilen ve piyasaya sunulan Tesla X model elektrikli araba, üretildiği ilk günden beri en yüksek satış oranlarına ulaşmayı başardı. En ileri teknolojiler kullanılarak üretimi yapılan araç, hayranlarının ve takipçilerinin büyük beğenisini topladı. İşte göz alıcı detaylara ve üstün performansa sahip Tesla model x elektrikli araca ait bazı özellikler:

Araç, hem tasarımı hem de sağladığı yüksek konfor açısından tam bir aile aracı olarak nitelendirilebilir. Aynı zamanda geniş iç yapısı ve 7 koltuğu ile yalnızca küçük aileler için değil, geniş aileler için de rahatlıkla kullanıma açık. Özellikle uzun yolculuklarda çok büyük avantaj sağlayan araç içi genişlik yolcuların konforu açısından büyük önem taşıyor.

Güçlü yapılı ve dayanıklı motoru sayesinde hem son derece enerji tasarrufu sağlıyor hem de yolculuğu adeta bir tutku haline dönüştürüyor. Bu sayede gelecek nesillere de daha temiz ve daha sağlıklı bir hayat bırakmayı başarıyor.

Araç dışı aydınlatmalarda kullanılan led ışıkları hem daha geniş bir aydınlatma alanı sağlıyor hem de büyük ölçüde enerji tasarrufu sunuyor. Aynı zamanda araç farlarında kullanılan özel aydınlatma sistemleri sayesinde gece yolculuklarında aracın ön farlarından çıkan ışık, karşı taraftan gelen araç içerisinde bulunan şoförün gözlerini rahatsız etmiyor.
-Aracın dış tasarımı oldukça göze hitap eden bir görüntüye sahip. Estetik çıkıntıları ve göz alıcı dizaynı ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Aynı zamanda ilk bakışta fark edilmeyen ancak dikkatli bakıldığında görülen küçük ama şık detaylar da araca çok farklı ve özgün bir hava katıyor.

Tesla Model X Kapılar

Araç kapıları şahin kanadı modeline uyarlanarak tasarlanmıştır. Diğer araçlarda bulunan Şahin kanadı kapı modellerinden farklı olarak tek parçadan değil iki parçadan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra araç kapıları üzerinde yer alan algılayıcı özel cihazlar sayesinde kapılar açılırken etrafta araçlar ya da duvar bulunuyor ise uyarı verir ve olası kazaların büyük ölçüde önüne geçmiş olur. Aynı zamanda aracın çizilmesi ve yıpranması da önlenir.

Aracın arka kısmında yer alan ve açılıp kapanma özelliğine sahip kanat sayesinde araç yüksek hızda ilerlese dahi yalpalanma ya da savrulma gibi durumlar engellenir.

Sürtünme endeks değeri diğer araçlara açık ara fark atmayı başaran model, hareket esnasında sürtünmeden minimum değerde etkileniyor. Böylece gereksiz yere enerji tüketimi yaşanmıyor ve araç özgürce hareket edebiliyor.

Araç içerisinde bulunan büyük bilgi ekranı sayesinde araç hakkında tüm bilgilere kolaylık ile ulaşmak mümkün. Bu sayede daha konforlu ve daha güvenli bir yolculuk sağlanabiliyor. Aynı zamanda aracı sahibinden başka biri kullanacağı zaman bu ekran ile araç hakkında her türlü bilgi ve detaya ulaşabiliyor ve bu sayede de araca yabancılık çekmiyor.

Tesla model x elektrikli araba, geçmişten günümüze üretilen araçlar arasında en büyük boyutlu ön cama sahip araç olma özelliğini taşıyor.

Aracın tavan bölgesinde kullanılan kaplama sayesinde Güneş’ ten gelen zararlı ışınlar tutulur ve araç içine sızması önlenir. Aynı zamanda tavan kısmının dış kaplaması koyulaştırılmış rengi sayesinde araç içinin fazla ısınmasını önler.

Tesla Model X Koltuklar

Araç içinde koltuk dizaynı önden arkaya 3-2-2 şeklinde ayarlanmış durumda. Tercihe göre bir koltuk kapatılabiliyor ve araç içi genişlik arttırılabiliyor ve araç daha kullanışlı bir hale geliyor.

Araç 3,2 saniye gibi kısa bir sürede 100 kilometre hıza kadar çıkabilme kapasitesine sahip. Aynı zamanda özel tasarımlı motorlar ve sahip olduğu güçlü tekerlekleri ile de adeta yollara meydan okuyor.

Tek sefer şarj dolumu ile yaklaşık 250 kilometreye kadar yol kat edebiliyor. Güvenlik açısından da son derece gelişmiş donanımlara sahip olan ve yapısında bulunan büyük hava filtreleri ile hem araç içi havayı temiz tutuyor hem de dışarıya verilen havadaki zehirli gazları filtre donanımları sayesinde çok büyük ölçüde süzüyor. Böylelikle hava kirliliğinin önlenmesine de katkıda bulunuyor.

Aracın özel yapılı ön tasarımı sayesinde herhangi bir kaza durumunda araç minimum hasar ile kazayı atlatabiliyor. Fiyat olarak incelenecek olursa 130 bin dolar ile 190 bin dolar arasında fiyat alıyor. Aracı kullananların araç hakkındaki genel yorumları ise son derece olumlu. Araç sahipleri üstün performansı, güçlü motoru ve de muhteşem donanımları sayesinde araçtan duydukları memnuniyeti sıklıkla dile getiriyor. Olumlu yorumlar ve büyük beğeni toplayan performansı ise aracın satış oranlarının hızla yükselmesinde önemi yadsınamaz bir rol oynuyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın