Bello Elektrikli Araba Grande 4 kişilik

Yerli ve milli sanayi üretimi adına farklı teknik makine ve araçlara imza atan Yuki Endüstriyel Makineler ve Motor Sanayi A.Ş’nin 2006 yılında başlayan motosiklet imalat ve satış başarısı üzerine, elektrikli araba üretim denemeleri için girişimde bulundu. Markanın ilk tasarımı olan Kral Bello 6000, 2018 yılı için daha da geliştirilerek Bello 8000 ve 9000 modelleri ile görücüye çıktı. Farklı tasarımı ve boyutlarıyla ilgi çeken elektrikli araba Bello, fiyatlarıyla da ilgi çekiyor. Elektrikli arabanın üretimindeki teknoloji markanın güvencesi altında olsa da, araç üzerinde sürücü ve yolcu güvenliğini destekleyecek teknolojilerden fazlası bulunmuyor. Tasarım ve üretimdeki ana amaç, bir motosiklet ile daha fazla yolcu taşıma, daha fazla yük taşıma ve farklı hava şartlarından en iyi şekilde korunarak, yakıt ekonomisi sağlama şeklinde gelişmiştir. Ergonomisi ve ekonomik tüketim özellikleriyle büyük beğeni alan elektrikli araba Bello, markanın şimdilik amiral gemisi arabasıdır. İleriki yıllarda elektrikli modelin daha da geliştirilerek, yerli üretim konusundaki iddiasını devam ettirmesi bekleniyor.

Bello Elektrikli Araba Modelleri

Fark Yaratan Özellikleri

Bello 9000, tamamen elektrikli motoru ve dört tekerlekli yapısıyla bir motosiklete hiç benzemiyor. Bir otomobil olarak oldukça ufak yapısına rağmen, dört kişilik kısa seyahatlere elverişli ergonomisi, İngiliz mühendisliği izlerini taşısa da motoru dahil tüm teknik donanımı yerli üretim.

Motor ve Teknik Özellikler
Motor4 kW DC Elektrik Ünitesi
Hız50 Km/h
MenzilTam Şarj ile 150 Km
Pil/Batarya Türü60V 120Ah 5 Adet Jel
VitesElektronik Otomatik

 

Fiziksel Özellikler
Uzunluk2040 mm
Genişlik1220 mm
Yükseklik1565 mm
Ağırlık590 Kg
Kapı2
KoltukÖn 2 Arka 2 Kişilik Tek
Renk Seçenekleri4 Renk Seçeneği
Jant/Tekerler12 İnç / 145-70R12
SunroofArka Cam
Direksiyon Elektronik
CamlarÖn Kapılar Otomatik
BagajTavan Port Bagaj

Bello Elektrikli Araba Renkleri

Kullanıcılardan

Yerli üretim elektrikli araba Bello için yapılan yorumlar, genellikle Renault Twizy ile karşılaştırılır biçimdedir. Aslında bu iki elektrikli araç, aynı segmentte yer almıyor gibi görünseler de yakıt tüketimleri ve yolcu seçenekleriyle kıyaslanabilir. Adı otomobil olsa bile farklı yönde geliştirilmiş bir motosiklet olarak tanımlanan Bello 9000, yük kapasitesi ve ergonomisi ile kullanım kolaylıkları gibi seçenekleriyle, kullanıcılarından beğeni alıyor. Yuki Special KR37-X BELLO 9000 adı ile 8950 $ ile satışa sunulan elektrikli araba, sadece 4 renk seçeneği ile meraklılarına sunulmakta.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın