Efsane Model Tesla Elektrikli Araba

Tüm dünyanın en gözde otomobil firması olan Tesla, sahip olduğu yüksek teknoloji ile her geçen gün başarısına başarı katarak yoluna devam ediyor. Geliştirdiği modeller ile en başarılı otomobil üretim firmaları arasında yerini alan Tesla, donanımlı yapıya ve üstün performansa sahip araçları ile dünyanın dört bir yanında popülerliğini koruyor.

İşte dünya gözdesi model Tesla hakkında bilmediğiniz bazı gerçekler:

1Kendine Özgü Bir Çizgisi Var

Elektrikli otomobil üretiminde bir numara olan Tesla, çok gelişmiş teknolojiler kullanarak üretim yapıyor ve bu sebepten ötürü de alanında uzman otomobil üreticilerini dahi hayretler içerisinde bırakıyor. Düşünce yöntemi olarak da tüm rakiplerini geride bırakan Tesla, sahip olduğu ince detaylar ile otomobil üretiminde kendine özgü bir çizgi yakalamayı başarıyor.

2Yapay Zekalı Araç Üretecek

Tesla Model 3 versiyonunun ilk üretilen arabası

Tesla çok yakında yapay zekalı araba üretimi de yapacak. Yapay zekalı araba içerisinde şoför olmadan da trafiğe çıkabilecek ve ayarlanan yere gidebilecek. Üstelik araba sahibi nerede olursa olsun arabasının ne zaman nerede olduğunu ve nasıl bir seyir izlediğini bir tık ile takip edebilecek.

3Bluetooth LE Uygulaması ile Çalışıyor

Tesla’ nın üretimini yaptığı bazı araçlar anahtara sahip değil.

Aracın kilidinin açılması ve çalışması için araç sahibi cep telefonuna bluetooth LE uygulaması ile aracını tanıtıyor. Aracın anahtarı araç sahibinin cep telefonu oluyor. Telefonun bozulması ya da şarjının bitmesi gibi bir durum ile karşılaşılır ise ek olarak bir araç kartı bulunuyor. Bu kart da tıpkı cep telefonu gibi gerektiği durumlarda aracın anahtarı olma görevini üstlenebiliyor.

4Birden Fazla Sürücü Tanımlayabilme Özelliği

Aynı aracı kullanan birden fazla kişi için Tesla’ nın bulut sürücü profilleri mevcut. Bulut sürücü profilleri sayesinde aracı kullanacak olan kişi araca binince koltuk, ayna, radyo vb. gibi ayarlar ile zaman kaybetmek zorunda kalmıyor. Bir kere kaydedilen ayarlar aracın hafızasında bulut sürücü profilleri şeklinde korunuyor ve böylece araç kaç kişi tarafından ortak olarak kullanılırsa kullanılsın sürücüler kolaylık ile aracın donanımlarını kendilerine göre ayarlayabiliyor.

5İç Dizayn

Tesla, ürettiği otomobillere öyle bir iç dizayn sağlıyor ki araç içerisinde dağınık görünümler ve görüntü bozuklukları gibi olumsuz durumların tamamen önüne geçilebiliyor. Böylelikle Tesla otomobilleri araç sahibinin ve araca binen herkesin göz zevkine hitap etmeyi başarıyor.

6Konforun Adresi

Ürettiği her yeni model ile hayranlarının ve takipçilerinin büyük beğenisini kazanmayı başaran Tesla, sahip olduğu iç donanımları ile pek çok alanda kişilere pratiklik sağlıyor. Yeni ürettiği modellerde yer alan kapı cepleri, ceket askılıkları, takım elbise askılıkları, güneşlikleri ile kaliteli ve kullanışlı bir iç ortam oluşturuyor ve adeta konforun adresi haline geliyor.

7Kaliteli Koltuklar

Tesla otomobillerinde koltuklar son derece konforlu ve kaliteli. Yolculuk ne kadar uzun olursa olsun koltukların rahatlığı sayesinde yorgunluk adına adeta hiç bir şey kalmıyor. Özellikle şoför için çok büyük bir avantaj olan bu özellik Tesla’ nın dünyanın dört bir yanında güven ile tercih edilmesinde hiç şüphesiz ki çok büyük rol oynuyor.

8Çok Özel Filtreli Klimalar

Tesla’ nın son derece itina ile üretimini yaptığı otomobillerde kullanılan çok özel filtreli klimalar sayesinde hem araç içi hem de araç dışı hava kirliliğinin çok büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor.

9Özel Tasarım Motor & Minimum Yakıt

Özel tasarımlı motoru sayesinde Tesla otomobilleri, enerji ve yakıt kullanımını en aza indirerek çok büyük ölçüde enerji ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Böylece motor da kendi yapısını korumayı başarıyor.

10Gelişmiş Pil Kimyası ile Aküler Daha Uzun Ömürlü

Tesla otomobillerinde kullanılan son derece gelişmiş pil kimyası sayesinde aküler zarar görmüyor ve gereksiz yere akü tüketiminin ve en olmadık yerlerde ve zamanlarda akü tükenmelerinin de önüne geçilmiş oluyor.

Önceki HaberElon Musk Hakkında Her Şey
Sonraki HaberTesla’dan 117 Sene Önce: Elektrikli Araba Evrimi

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın