Infiniti QX Inspiration Konsept SUV

Infiniti’nin şık ve tamamen elektrikli QX Inspiration SUV konsepti, Detroit’teki 2019 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. Fuarda boy gösteren marka öyle görünüyor ki, mola vermeden ruhunu yansıtan tasarımlarına devam ediyor. Otomobil üreticisinin yeni başkanı Christian Meunier, Infiniti QX Inspiration, yeni nesil Infiniti otomobillerinin başlangıcına işaret ediyor ve ilk elektrikli aracı için doğrudan bir plan oluşturuyor açıklamasında bulundu. Fuardaki açıklamalarının devamında; yeni ve özel bir elektrikli araç mimarisine dayanan ve Infiniti’nin Japon DNA’sından ilham alan SUV konsepti, yüksek performans, ultra düşük emisyon ve ciddi güven sunacak bir ürün portföyü olarak tanıtılmaktadır, dedi.

Meunier, Roland Krueger’ın markadaki görevinden ayrılmasının ardından Infiniti’deki en üst düzeydeki göreve yükseldi. Meunier daha önce Hong Kong merkezli otomobil üreticisinin küresel satış ve pazarlama müdürü olarak hizmet vermişti. Fransız yönetici, fuarda haber peşinde olan ünlü dergi ve gazetelere; Infiniti birçok nedenden dolayı uzun yıllar boyunca yolun ortasındaydı ve çok fazla şey yapmaya çalıştı. Almanlar da dâhil tüm premium markalar ile başa baş rekabet etmeye çalıştı. Infiniti Q60 ve Q70 sedan gibi modeller, kendilerinden bir ayda iki kat daha fazla araç satan BMW, Mercedes ve Porsche’den daha iyi tasarlanmış, daha çarpıcı seçenekler ve daha yüksek fiyatlara karşı rekabet için mücadele etti, dedi.

Infiniti QX Konsept

Meunier’in açıklamalarını destekleyecek konumda bir araştırma ve analiz şirketi olan Cox Automotive’in üst düzey ekonomisti Charles Chesbrough’a göre Infiniti markası, tüketici güveninin düştüğü ilk sırada tehlikeli lüks-lite kategorisine giriyor. Araştırma sırasında, kullanılmış lüks bir otomobil veya Infiniti gibi birinci sınıf bir markanın aracı arasında seçim yapılması gerektiğinde tüketiciler kullanılmış versiyonu tercih ediyorlar. Tüm bu olumsuz yaklaşımlara rağmen hedef olarak Infiniti’nin yine de lüks markalarla rekabet etmemesi gerekiyor. Meunier’e göre 1 numaralı marka olmak istemiyoruz, 1 numaralı zorlu marka olmak istiyoruz, hedefi için Infiniti QX Inspiration konsept SUV ilk adım olarak beğeniye sunuluyor.

Christian Meunier, doğru arabaların elektrikli olacağına inanıyor. Infiniti, Prototip 10 ve Detroit’te bulunan QX’in de dahil olduğu geleceğe yönelik birkaç konsept üretti. Ancak şirket hepsi zaten elektrikli araçlar lanse eden ya da yapacak olan Tesla, Audi, Jaguar ve Porsche gibi lüks markaların bu yılda gerisinde kalacak gibi. Fuarda konsept araç hakkında her hangi bir teknik bilgi paylaşılmadı ve görselliği ile büyüleyici QX için dış tasarım ile iç mekandaki detaylar büyük ilgi çekmeye yetti. Teknik bilgilerin kasıtlı olarak rekabet şartlarını sağlamak adına gizlendiği düşünülen model, markanın 2021 vizyonu içerisinde yer alacak gibi görünüyor. Markanın tasarım yönetimi başkanı konumundaki Alfonso Albaisa, iç mekanda Japon misafirperverliği ilkesine uyduklarını ve bu ilkenin Avrupa’daki meraklılarına uyup uymadığı konusunda oldukça uzun süren tartışmalar sonucunda şekillendiğinden bahsetti. Modelin her ayrıntısı için bu kadar ciddi ve detaylı çalıştıklarını eklerken hedeflerinin sadece Japon kullanıcılar olmadığının da altını çizen Albaisa, rekabet konusundaki karlılıklarını sergiledi.

Infiniti QX Konsept Suv

Detroit’teki fuar sürerken markanın geleceği hakkında açıklamalarına devam eden Meunier, “Gelecek iki ila üç yıl için amaç büyümek değil, tüm araçların piyasaya sunulması için Elektrifikasyona hazırlamak, dedi. Konuşmasının devamında, markanın 2025 yılına gelindiğinde yalnızca elektrikli veya hibrit-elektrikli güç aktarma araçları olan araçları satmayı planladığını, açıkladı.

Infiniti, yeni EV’lerini yeni nesil alıcılara satmayı umuyor. Ancak bu kullanıcılar markalarında tecrübe istiyor ve teknolojiyi istiyor olacaklar. Zira farklı hissetmek istiyorlar. Meunier yenidünya düzeni içerisinde bir insan olarak daha iyi yapan bir ürün istiyorlar, açıklamalarıyla gelecekteki müşteri potansiyeli hedeflerini de ortaya koymaktan çekiniyor ve rekabet düzeni içerisinde rakiplerine gözdağı veriyor.

Önceki Haber2019 Mini E Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Sonraki HaberElektrikli Scooter Fiyatları

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın