Harika Bir Scooter ve Araba Kombinasyonu: Torrot Velocipedo

2018 Milano Motor Show’da tanıtılan Velocipedo, İspanyol Torrot markasının en özel elektrikli aracı. Markanın scooter seçenekleri arasında oldukça özel olan 3 tekerlekli elektrikli aracı, şirketin farklı tasarımlara yöneldiğinin ispatı. Fuar standında oldukça ilgi gören Torrot Velocipedo, 3 tekerlekli tasarımı gibi farklı özellikleriyle de rakiplerinden önde yer almayı hedeflemiş.

Şehir içi kısa mesafe yolculuklar için otomobiller ve motosiklet ya da scooter’a alternatif olarak sunulan elektrikli araç, karbon fiber gövdeli bit çatı içerisindeki kabininde iki yolcusunu güvenle taşıyabiliyor. Koltuklarının geleneksel otomobil koltuklarına benziyor olması ise büyük bir konfor avantajı. Koltuk tasarımındaki etkili tasarım, standart scooter koltuklarına otomobil koltuğu arkalığı ile konfor sunulmuş. Üç nokta emniyet kemerleri güvenliği en üst seviyeye çıkartırken aracın terk edilmesi söz konusu olduğunda, oldukça başarılı bir çözüm sunuyor. Güvenlik özellikleri ve tasarımı sayesinde, AB ülkelerindeki kask takma zorunluluğuna gerek kalmayacak gibi ancak, ülkelerin seyahat ve trafik güvenliği konusundaki güncellemeleri bu araç için nasıl bir çözüme ulaşır bilinmez.

Fark Yaratan Özellikleri

Harika bir scooter ve araba kombinasyonu olan Torrot Velocipedo, tasarımı ile ilgi çekerken teknik özellikleriyle de merak konusu olmayı başardı. Çelik destekli karbon gövdesinde iki yolcusunun en kısa sürede en güvenilir şekilde seyahatini sağlayan Velocipedo, elektrikli motor teknolojisi ile en ekonomik seyahat seçenekleri içerisine adını yazdıracak.

Motor ve Teknik Özellikler
Motor 8 kW Elektrik Ünitesi
Beygir Gücü 10,7 Hp
Hız 95 Km/h
0’dan 45’e  5,5 Saniye
Menzil Tam Şarj ile 120 Km
Pil Türü Li-iyon 4+1 Set
Batarya 6,4 kWh – 8 kWh
Çekiş Arka Tekerlek
Tork 320 nm
Fiziksel Özellikler
Süspansiyon 90mm Ön Arka Hidrolik
Ağırlık 245 Kg
Kapı
Koltuk 2

Donanım ve teknolojik yazılım özellikleri bakımından bir elektrikli arabayı aratmayan elektrikli scooter, kişiselleştirilebilir TFT ekranlı USB bağlantısına sahip araç, GPS, çarpışma ve çalınma bildirimleri gibi özel yazılımlara sahip. Gerekli aydınlatmalar ve farlar ise akıllı ledlerden oluşuyor. Bagaj için klasik olarak koltukların alt tarafı kullanılıyor. Normalde kapıları yok ancak ekstra olarak kapıya sahip olunabilir. Şubat-Mart 2019 döneminde piyasaya sürüleceği öğrenilen Torrot Velocipedo, 6.800 $ fiyatıyla meraklılarına ulaşacak.

Önceki HaberElektrikli Araba Üreten ve Kullanan Ülkeler
Sonraki Haber2019 Mini E Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın