İşte Çocuklarınız İçin Seçilmiş En İyi 3 Elektrikli Scooter (Ebeveynler İçin Liste)

Elektrikli scooter, okula gidip gelmek için etkili bir araçtır. Ancak dünyadaki belli başlı şehirlerde, kiralanması kolay elektrikli scooterlar ortaya çıktığını için scooter ile ilgili yaralanmalarda artış yaşanıyor.

Bu, nedenle scooter kullanan çocuğunuzun güvende olmasını sağlamak için bazı önlemler alabilirsiniz. Çocuğunuza scooter alacaksanız, onun yolun kurallarını ve yeni araçlarını nasıl güvenli bir şekilde süreceğini öğrenmesi gerekiyor.

Hızlı Satın Alma İpuçları

İşte çocuğunuz için elektrikli scooter almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 3 husus:

Çocuğunuz Kaç Kilo?

Çocuk için en uygun elektrikli scooter 120 kilo ağırlık sınırına sahiptir. Çocuğunuz daha hafif olsa bile okul kitaplarıyla dolu bir çanta 120 kilo sınırını zorlayabilir.

Çocuğunuz Kaç Yaşında?

8 yaş ve üstü çocuklar için elektrikli scooterlar en uygun olanlardır. Daha küçük çocuklar için, elektrikli olmayan scooterlar kullanılmalıdır.

Çocuğunuz Ne Kadar Yolculuk Yapıyor?

Çocuğunuza elektrikli bir scooter alacaksanız, okula gidip gelmeleri için ne kadar yolculuk yapmaları gerektiğini düşünün. Eğer evinizle okul arasında uzun bir mesafe varsa, iyi menzile sahip bir scooter almanız gerekir.

Çocuklar İçin En İyi Elektrikli Scooterlar

Çocuğunuzu elektrikli bir scooter almaya hazır mısınız? Çok sayıda scooter seçeneği var. Ancak çocuklar için özel olarak tasarlanan en iyi 3 elektrikli scooter modelini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Razor E-100

1. Razor E100

Bu scooter, çocuklar için en iyi başlangıç scooterı olabilir.

Maksimum hızı ve menzili 16 km

Çok hızlı olmadığından ilk defa binecekler çok uygun

İstikrarlı pil ömrü

Zincir ile çalışan ve bakım gerektiren bir motor

Razor E100, çocuğunuzu elektrikli bir scooterla tanıştırmanın en iyi yoludur. Çok çeşitli renklere sahip olduğu için, çocuğunuzun kendi tarzına uygun olanı bulması oldukça kolaydır. Bu scooterda elle çalışan bir ön frene vardır. 16 km’lik ideal hızıyla çocuğunuzun okula zamanında varabilmesini sağlar. Bu hız, onun tehlikeli doğa sporlarına katılmasına yetecek bir hız olmadığından büyük bir risk taşımaz. Razor E100, 10 km’lik bir yolu yaklaşık 40 dakikada alır.

Razor Power Core E90

2. Razor Power Core E90

Çocuklar için alınabilecek en ekonomik scooter olabilir.

  • Maksimum hızı 15 mil, menzili 5 mil
  • Kolay montaj
  • Düzenli motor bakım gerektirmez
  • İstikrarlı pil ömrü

Razor Power Core E90 elektrikli scooter, çocuklar için mevcut en ekonomik scooterlardan biridir. E100 gibi, ortalama 16 km hızla yol alabiliyor ve 70 dakikaya kadar kesintisiz sürüş sağlıyor. Bir dokunuşla ivmelenme ve elle çalıştırılan bir ön frenin yanı sıra geri çekilebilir kickstand özelliği sayesinde devrilmeden dik durabilir. Bu küçük scooter, aynı zamanda otobüste taşınabilecek veya okul saatlerinde sınıfın arkasında durmaya yetecek kadar küçük boyuttadır.

Razor Pocket Mod Miniature Euro

3. Razor Pocket Mod Miniature Euro

Eski bir Vespa’ya benzeyen şık bir scooterdır.

  • Maksimum hızı 15 mil, menzili 10 mil
  • Çocuklar kolayca binebilmesi için uygun
  • Koltuğun altında yer alan bir depo bölümü
  • Zincir ile çalışan ve bakım gerektiren bir motor

Razor Pocket Mod Minyatür Euro, ayağa kalkmak yerine oturmayı tercih eden şık çocuklar için cidden havalı bir sürüş sağlayan elektrikli bir scooterdır. Razor ailesinin diğer üyeleri gibi, çeşitli renklerde sunuluyor. Ayrıca, kitap, ceket ya da saklanması gereken her şeyi istiflemek için bir depo bölmesine sahiptir. Paris ya da Roma sokaklarında göreceğiniz Vespa gibi, Pocket Mod dönebilen bir kavrama gazı ve arka süspansiyon sistemi ile rahat bir sürüş sağlıyor. 12 inç lastikler normalden biraz daha büyüktür. Ancak, bu lastikler 40 dakikaya varan sürüş süresi boyunca 24 km hızı korumaya yardımcı oluyor.

Elektrikli Scooter Çocuklar İçin Güvenlik İpuçları

Çocuklar İçin Güvenlik İpuçları
Her Zaman Kask Takın

Çocuğunuzun scooter kullanırken mutlaka kask takmasını sağlayın. Ayrıca, ekstra koruma için, çocuğunuzun bilek ve dirsekleri için koruyucu takmasını yardımcı olun. Akşam üstü sürüşleri için ise açık renkli parlak kıyafetler giymesini sağlayın.

Tek Kişi Kullanın

Çocukların scooter kullanırken tek başına bindiğinden emin olun. Arkadaşı ile binmesi dengesini kaybedip düşmesine neden olabilir.

Kurallara Uyun

Çocuğunuza temel trafik kurallarını öğretin ve yoğun bölgeleri kullanmamasını sağlayın.

El Sinyallerini Kullanmayı Öğrenin

Çocuğunuza scooter kullanırken sağa sola dönmek veya durmak için elle sinyal vermesini öğretin.

Ekstra Ağırlık Taşımaktan Kaçının

Çocuğunuz muhtemelen okula giderken sırt çantasıyla seyahat edecektir. Ancak, çocuğunuzun dengesini bozabilecek ağırlıklar taşımasına müsade etmeyin.

Yola Çıkmadan Önce Scooterı Kontrol Edin

Çocuğunuz scootera binmeden önce lastikleri kontrol edin ve diğer gerekli güvenlik kontrollerini uygulayın. Bataryayı doğru şarj edin ve binmeden önce şarj olup olmadığını kontrol edin.

Çocuğunuza Doğru Kullanmayı Öğretin

Çocuğunuz kendi başına dışarı çıkmadan önce, ona güvenli bir şekilde nasıl hızlanacağını, yavaşlayacağını, frenlere doğru basmayı ve manevra yapmayı öğretin.

Önceki HaberBu Elektrikli Araba, Temiz Hava Alabilmeniz İçin Ön Panelinde Doğal Yosundan Filtre Kullanıyor
Sonraki HaberTesla’nın Menzil Rekorunu Kırmak İşte Bu Yüzden Kolay Değil

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın