Ssangyong Elektrikli Araba Modelleri

Asya’lı otomotiv üreticisi Ssangyong, ülke içerisindeki başarısını farklı kıta ve ülkelerde de göstererek, Güney Kore’nin adını otomotiv sektörü üzerinden duyurmayı başarmış bir markadır. Hafif ticari modelleri, 4×4’ler ve iri bedenli tasarımlarıyla tüm kullanıcılarından beğeni alan marka, geleceğe yönelik tasarımlarını görücüye çıkardı. Tüm sektörün 2025 hedefleri arasında yer alan elektrikli yeşil motorlu araç tasarımı kervanına, Ssangyong Elektrikli Araba Modeller de dâhil oldu. Ülkemizde markanın yüzü ve distribütörü olan Şahsuvaroğlu Grup, Ssangyong markasının yerli ihtiyaçları karşılamadaki başarısını, yeni nesil elektrikli arabalar ile taçlandırma yolunda girişimlerde bulunuyor. Daha önce elektrikli ve Hybrid olarak farklı tasarımlar ile kullanıcılarının karşısına çıkan Ssangyong, e-SIV kısaltmasıyla özel bir model geliştirmekte. İlk 4 nesil elektrikli arabaları olan e-XIV, KEV1, KEV2, Tivoli EV-R’dan sonra “Electronic Smart Interface Vehicle” adını verdikleri e-SIV, Kompakt SUV kategorisinde, elektrikli bir otomobil.

Ssangyong e-SIV 2025

Fark Yaratan Özellikleri

Markanın SUV Korando modelinden daha iri olacağı bilinen aracın, ilginç özellikler ile piyasaya sunulacağı bildirilirken, beşinci nesil elektrikli model olarak, diğerlerinden daha etkili bir teknoloji ile donanacağı kesin. Ssangyong e-SIV, iri yapısına rağmen konsept tanıtımında eski nesil Audi Q7’ye olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Geçmişteki anlaşmalarıyla Mercedes ile motor ve şanzıman gibi önemli parçalarını temin eden Ssangyong, gelecekte bu parçalar ve diğer donanımlarda Hindistan’ın önemli markası olan Mahindra ile anlaşma sağladı. Yeni modelinde de iki önemli Asya markasının senteziyle karşılaşılacak gibi görünüyor. Ssangyong e-SIV tasarımında oldukça iddialı öyle ki, konsept tanıtımında adeta ağızları açık bıraktı. Teknik açıdan tamamı elektrikli motor ve donanım ile müşterilerine sunulacak olan araç, SUV segment rakiplerini zorlayacak gibi görünüyor.

Donanım ve iç tasarımında da oldukça iddialı olan Ssangyong, yeni nesil bağlantı ve paylaşım teknolojileri, ileri seviye otonom sürüş, sesli komut algılayıcıları ve tam dokunmatik cam teknolojisi ile hayranlık yaratacak patentli bir tasarıma sahip. Markanın konsept tanıtımında, daha önce deneyimlenmeyen uygulama ve teknolojilerinde olacağı meraklılarına ve de takipçilerine bildiriliyor. Alışıla geldik farlar yerine, hem önde ham de arkada ince akıllı led donanım ile geceleri etkili gündüzleri ise çekici bir görünüm sağlanmış. Markanın kendine özel ön panjurlarındaki ciddi değişiklikler ise dikkatleri kendine çekiyor.

Ssangyong e-SIV 2025 İç Dizayn

 

Ssangyong e-SIV 2025

Motor ve Teknik Özellikler
Motor 195V Elektrik Ünitesi
Beygir Gücü 190 ps
Şarj Performansı Ortalama 50 Dakika %80 Şarj
Hız 150 Km/h
Menzil Tam Şarj ile 450 Km
Pil/Batarya Türü Li-iyon
Pil/Batarya Kapasite 61,5 kWh
Vites Otomatik
Çekiş 4×4 Akıllı Tahrik

 

Fiziksel Özellikler
Uzunluk 4660 mm
Genişlik 1870 mm
Yükseklik 1630 mm
Aks mesafesi 2675 mm
Ağırlık (Boş) Bilinmiyor
Far Akıllı Led Teknoloji
Koltuk 5+2 (Çocuk)
Kapı 4

Kullanıcılardan

Ssangyong’un kendi ülkesi dışındaki başarısını anlatmak için Avrupa kıtasında yer alan Türkiye pazarındaki satışları örnek gösterilebilir. Araçların güç üretimi, dayanıklılığı ve fiyatları gibi cezp edici yanları, satışlarına etki ediyor. Satış sonrası destek konusunda da Şahsuvaroğlu Grup’un başarısı oldukça iyi. Gelecekte aynı markanın daha ileri teknolojiler ile donatılmış bir modeli için yerli müşterilerin akıllarındaki en önemli soru, Ssangyong Elektrikli Araba Modeller için ne kadar bir fiyat talep edilecek. Marka tarafından henüz bir fiyat bilgisi geçilmemiş durumda ancak, modelin geçmişteki elektrikli araçlar ile yakın ve kampanyalı satışa sunulacağı düşünülüyor. SUV pazarında tam elektrikli araba ile yarışacak olan Ssangyong, tasarımı, teknolojisi gibi fiyatlarıyla da rakiplerini zorlayacak.

Önceki HaberSkoda
Sonraki HaberAudi Q7 E-Tron

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın