2020'de Piyasaya Sürülmesi Planlanan Maruti'nin İlk Elektrikli Arabası: Wagon-R

Dünya’nın her köşesinde meraklılarına farklı özelliklerdeki, Uzakdoğu felsefesinin etkileriyle dolu araçlar sunan Suzuki, Hint Maruti ortaklığı ile birlikte, çok beğenilen modellere imza atmakta. Wagon-R modeli ilk olarak 1993 yılında beğeniye sunuldu ve 2008 yılındaki teknolojik gelişmeler ile yeniden hayata geçirildi. Tüm Dünya’nın daha temiz bir çevre ve yeşil gelecek adına hedeflediği 2050 yılında, Uzakdoğu otomotiv sanayinin de atılımları ve projeleriyle, sektörde söz sahibi olacağı beklentileri artmakta.

Elektrikli araba devrimine katılmayı planlayan Hintli Maruti, çok beğeni gören ve Suzuki ortaklığı ile geliştirilen elektrikli araba modelini, Delhi MOVE zirvesinde görücüye çıkarttı. 2020’de piyasaya sürülmesi planlanan Maruti’nin ilk elektrikli arabası olarak lanse edilen model Wagon-R, prototipiyle büyük ilgi çekiyor. Wagon-R EV Suzuki Maruti’nin ilk elektrikli denemesi olarak eski model tasarımından çok farklı olmasına rağmen, model meraklılarını heyecanlandıran özelliklere sahip olacak.

Fark Yaratan Özellikleri

Dış tasarımında Wogon-R’a göre daha keskin hatlar göze çarpsa da boyutları bakımından estetik ve kullanım kolaylığı çizgilerine yansıyan Wagon-R EV’nin, tüm teknik özellikleri henüz meraklılarıyla paylaşılmadı. Tamamı elektrikli olarak sunulacak olan model, 72V elektrik ünitesi ile Li-İyon batarya paketiyle sunulabilir. Boyutları ile taşıma kapasitesinin uyumu sayesinde mini konsept elektrikli araçlardan daha fazla menzile sahip olacağı düşünülen model, yakıt ekonomisinde örnek olacak bir teknoloji ile sunulacak. Fiyatı konusunda da yine rakiplerinden çok daha avantajlı olacağı beklentileri yaygın. 2020 yılı sonunda piyasaya sürülmesi planlanan Maruti’nin ilk elektrikli arabası Wagon-R EV, Hint ve Japon mühendisliğinin örnek eseri olacak.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın