Amerika'da En Hızlı Satan 2. El Elektrikli Araba Tesla Model S Oldu

Amerika’da en hızlı satan 2. el elektrikli araba Tesla Model S Oldu. 2018 yılı içerisinde araştırmalara konu olan ikinci el elektrikli otomobil satış değerleri, Ocak ve Temmuz ayları arasını yansıtıyor. iSeeCars.com, tam ölçekli üst sınıf sedan otomotiv araştırma şirketi olarak, ülkedeki ikinci el araba satış listelerindeki analize göre yaptığı değerlendirme, 2018 yılı içinde 1-3 yaş arasında 4 milyondan fazla otomobili kapsıyor.

iSeeCars.com’un CEO’su olan Phong Ly, ikinci el otomobil piyasasında arzın taleplerden fazla olduğu ancak, satılan ikinci el araçların talepten düşük olduğunu belirtiyor. Bu noktada yaşı daha genç olan ikinci el araçlar ve daha ileri teknolojilere sahip modeller ilgi görüyor. İkinci el araçların bayilerdeki fiyat listelerinde, hangi konumda oldukları ve bu lotlarda ne kadar süre bekledikleri de piyasayı etkiliyor.

ABD’de Tesla Model S, ikinci el piyasasında en çok ve en hızlı satan araç olarak analiz listelerinin başında yer alıyor. Özellikle fosil yakıtlı ikinci otomobillerin bile önünde bir grafik çizen elektrikli Model S, ikinci el piyasasında talep karşısında arzın kıtlığına yol açıyor.

Satış miktarı olarak Toyota Prius C, Model S’in önünde gibi görünse de Model S’in arz kıtlığına yol açan sayısal azlığı onu bu alanda da lider konumda tutuyor. İkinci el piyasasındaki varlığı konusundaki söylentiler ise Model 3’ün yakın zamanda yeni müşterilerine teslim edileceği yönündedir. Model S ile beklentilerin üzerinde bir grafik ve zevk elde eden müşteriler, Model 3 ile zamanın ötesinde bir sürüş keyfi yaşamayı düşünüyorlar. Ana sonuçlar 2018 yılının ikinci yarısında daha net şekilde elde edilecek. Tesla Motors, 40.740 aracı sahipleriyle buluşturmuş, 53.333 aracı ürettiği düşünüldüğünde; Elon Musk’ın mesajlarında yer verdiği, ikinci el piyasasındaki Tesla hâkimiyeti konusu, heyecan verici boyutlara ulaşacak.

Önceki Haber2020’de Piyasaya Sürülmesi Planlanan Maruti’nin İlk Elektrikli Arabası: Wagon-R
Sonraki HaberYeni Yapılan Evler Elektrikli Araç Şarj Edebilecek Şekilde Planlanmalı

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın