En İyi 10 İkinci El Elektrikli Araba

Elektrikli araba sektöründeki gelişmeler her geçen gün artarken, fiyatları konusunda beklenen ucuzlama henüz hayal. Ayrıca elektrikli arabalara karşı farklı düşünceleri olanların, küçük bir servet ödeyerek EV sahibi olmaları, bazı çekinceleri ortaya çıkartıyor. Elektrikli araba sahibi olarak elde edilecek ekonomi, organik yakıt fiyatlarıyla karşılaştırıldığında, oldukça başarılı. Sadece menzil ve şarj ihtiyaçları adına düşünceli olanlar için bulunabilecek en iyi teknolojilerle donanmış ve uygun fiyatlı ikinci el elektrikli arabalar listesinde 10 EV sırasıyla;

10Volkswagen e-UP

Şehir içi ulaşımı adına ikinci araç olarak değerlendirilebilecek Volkswagen e-UP, markanın kalitesi ve kendine has özelliklerini taşıyan bir model. Oldukça küçük olan 2+2 kişilik elektrikli arabanın, sahip olduğu batarya setleriyle yalnızca 100 km civarında bir menzile ulaşılabilir. En iyi 10 ikinci el elektrikli araba listesine 10. sıradan giren Volkswagen e-UP, 2015 model 18.000 kilometrede ve sadece 13.000 £ fiyatıyla ilgi çekiyor.

9Kia Soul EV

9 numaraya 2016 model Kia Soul EV modeli uygun görüldü. VW e-UP’a göre daha fazla alanı olan Asyalı, 30 dakikalık sürede hızlı şarj sistemiyle % 80 doluluk oranına ulaşabiliyor. Yine şehir için ya da yakın şehirlerarası seyahatlerde güvenle tercih edilebilecek model, ilana verilmeden 4000 km kullanılmış ve 15.999 £ fiyat etiketine sahip.

8Vauxhall Ampera

Ampera, Hybrid bir araç olmasına rağmen, EV özellikleri bakımından meraklıların ihtiyaçlarını karşılamak adına ilginç bir model. Elektrik motoru sadece 65 km menzil sağalsa da, aracın Opel ve Chevy karma dinamiğine sahip olması, sahiplerinin beklentilerini kaliteyle karşılamakta başarılıdır. Listede 8 numarada yer alan Vauxhall Ampera, ikinci el elektrikli araba olarak satışa 11.500 £ fiyat ile çıkmış. 2012 model araç, sadece 60.000 km kullanılmış ve fiyat bakımından oldukça uygun.

7Tesla Model X

2017 model Tesla Model X 75D paket, sadece 8600 km kullanılmış. 325 km menzil ile oldukça uzun seyahatlerin çıkartılabileceği EV, 7 saatlik şarj ile % 100 doluma ulaşabiliyor. Elektrikli araba dünyasının en başarılı örneklerini sergileyen Tesla Motors, tüm Dünya’da en fazla ilgi gören marka ve Model X ikinci el piyasasına 70.000 £’luk fiyatıyla oldukça uygun sayılabilir.

6Nissan Leaf

İlk nesil elektrikli Asyalılar arasında taht sahibi Nissan Leaf, ikinci el listesinde 6. sırada yer aldı. Sadece 35.500 km kadar bir yol kat etmiş olan 35kWh batarya setli Leaf, 14.900 £ civarında bir fiyata sahip. Hızlı şarj ile 30 dakika gibi bir sürede dolum sağlanan pili ile 200 km’lik menzile ulaşılabilir.

5Tesla Model S

2016 model Tesla S, X 75D’ye göre daha ucuz. P85D paketi olan Model S 58.000 £ ile listede 5. sıraya girdi. 58.000 km kadar bir kullanım sonrasında satışa çıkartılmış elektrikli araba, etkileyici menzili ve 40 dakikada % 80 doluluk oranına ulaşabilen batarya setleriyle en ideal ikinci el EV olabilir.

4Hyundai İoniq

Asyalı markanın aynı adı taşıyan 3 farklı teknolojiye sahip serisi(hybrid, plug-in hybrid ve elektrik) bulunuyor. Elektrikli versiyon olan ve listede 4 numarada yer alan İoniq, 2018 model. Sadece 1600 km yol yapmış olan ikinci el EV, 22.995 £ ile satışa çıkartılmış. Menzil, kapasite ve diğer özellikleriyle teknik bakımdan Avrupalı rakiplerinden bir miktar geride de kalsa, elektrikli abraların sahiplerine yaşattığı etkileyici deneyim için oldukça başarılı bir model.

En iyi 10 ikinci el elektrikli araba listesinin son üç modeli Avrupalı. Daha etkileyici donanımlar ve teknolojiler ile oldukça fazla talep edilen elektrikli modeller, yeni nesil serilerinin üretimleriyle birlikte ikinci el olarak satışa çıktı.

3Volkswagen e-Golf

Volkswagen Golf tutkunlarının oldukça fazla talep gösterdiği e-Golf, tavsiye edilen ikinci el elektrikli arabalar arasında 3. sırada. 19.000 £’luk fiyatıyla 2015 model olan elektrikli araba sadece 22.200 km kadar kullanılmış. 4 saatte dolan batarya setleri ile 200 km kadar menzile sahip olan araç, kalite ve dayanıklılık gibi özelliklere önem verenlerin ilk tercihlerinden.

2BMW i3

Temmuz 2016 kayıtlı elektrikli BMW, Premium Rozete sahip marka tercih edenlerin seçimi. Üstün alman mühendisliğinin en iyi örneklerinden olan EV, Avrupa’da en fazla satış rakamı yakalayan model olarak değerlendiriliyor. Etkileyici sürüş ve BMW keyfi için 200 km’lik menzil, EV modellerin performanslarını merak edenlere hitap ediyor. 18.850 £ fiyat ile satışa çıkartılmış BMW i3, fiyatıyla kalitesinin doğru orantılı olduğu bir seçenek.

1Renault Zoe

Fransız otomobil sektörünün Dünya’da tanınmış en iyi markası haline yıllar içerisinde gelen Renault, EV üretime etkili bir giriş yaptı. Renault Zoe, yakın akrabası olan Clio modeli boyutlarında ve daha teknik bir model. Satışa sunulan Renault Zoe Dynamique Nav paketiyle 2018 model olarak satışa sunulmuş. Sadece 1500 km yol yapmış olan EV, 13.000 £ fiyatıyla alınabilecek en iyi ikinci el elektrikli araba.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın