Peugeot'dan Harika Bir Elektrikli Spor Araba Modeli: e-Legend

Fransız otomotiv devi Peugeot, yılların verdiği tecrübe ve birikimle birlikte, teknolojik ilerlemelerin yakın takipçisi olan modeller üretmeye başladı. Hemen her yeni modelinde tasarım çizgisinin ciddi şekilde değiştiği hissediliyor.

Fransa dışındaki müşterilerinin en fazla ilgisini çeken ise SUV segmentindeki araçları üzerindeki tasarım ve teknik gelişmelerdir. Süreç içerisinde tasarım harikası bir konsept elektrikli araç daha gün yüzüne çıktı. Kaliteli tasarım SUV ve diğer modellerden sonra Peugeot’dan harika bir elektrikli spor araba modeli olarak, e-Legend, tanıtıldı.

Peugeot e-Legend İç Dizayn

Nissan IDx konsept elektrikli araba modelinin Fransız yorumu olarak adlandırılan model, Peugeot’nun yeniden doğuşu olarak lanse ediliyor. IDx konseptini Nissan hayata geçirecek ancak, teknolojilerin benzerliği ve tasarımların şekillenmesinde, Avrupalı ve Uzakdoğulu mühendisliğin hayal gücü çizgileri ne kadar da birbirine paralel olarak ilerlediğinin, görsel bir simgesi olarak e-Lagend, otomobillerin geleceği hakkındaki fikirlerin değişmesine yol açıyor.

Elektrikli spor araba modeli olarak en merak edilen konu, sadece dış tasarım değil tabi ki. e-Lagend teknik donanımları ve performans gibi özellikleriyle de tanıtımı sonrasında haberlere konu oldu. Heyecan verici elektrik motoru 590 beygirlik güç üretecek olan e-Lagend, 0’dan 100’e 4 saniyede çıkabilecek.

Bataryalarının menzil değerleri ise 600 km olarak veriliyor. 100 kWh batarya paketleri, 25 dakikada yüzde 90 şarj olarak, 340 kW’lık güç üreten motoru coşturacak. Aracın şimdilik paylaşılan teknik değerleri bu kadar ancak dış tasarımı kadar iç donanımı ve teknolojik uygulamaları da oldukça iddialı.

Performans değerleriyle şimdiye kadar üretilen en güçlü Peugeot olma şansını yakalayacak olan e-Lagend, otonom sürüş ve araç içi konfor konusunda da ciddi gelişmiş ekstralara sahip olacak. Farklı sürüş modları ve otomatik pilot yetenekleri gereği, geri çekilerek sürücüyü bir anda yolcu konumuna getiren akıllı direksiyonu, Paris Motor Show’un en büyük ilgi odağı haline geldi. İç kısımdaki kaplamalar ve koltukların kalitesi ise özellikle 4. Level otonom sürüş keyfinizi daha da ileri seviyelere taşıyacak. Mobil bağlantılar, uygulamalar ve diğer konfor imkanları ise Avrupa’daki diğer elektrikli gelecek nesil otomobillerin en büyük rakibi.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın