Microlino (Balon Otomobil) İçin 8000 Adet Ön Sipariş Verildi

Şehir içi ulaşım kolaylığı ve diğer mini özellikleriyle ilgi çeken araçlardan biri olan Microlino, iki kişilik sevimli bir elektrikli araba. Balon otomobil olarak, sadece 435 kg’lık ağırlığa sahip ve saatte 90 km/h hız yapan elektrikli mini otomobil, kendi sınıfında büyük rekabet içerisine girmeyi başardı. Elektrikli MB akıllı model ve benzer elektrikli arabaların satışlarda hayal kırıklığına uğradığı düşünüldüğünde, Microlino için pek şans tanınmıyor ancak, Microlino (Balon Otomobil) için 8000 adet ön sipariş verildi.

İsviçre markası olan Micro Mobility Systems, elektrikli Microlino modeli için yaptığı lansmandaki başarısı gereği, büyük bir sipariş ile karşı karşıya kalarak, kendi hedeflerinin bile üzerine çıktı. Aracın ilgi çekmesinde teknik detayları yatıyor olabilir. Tüm gücünü 8 kWh ya da opsiyonel olarak 14.4 kWh Li-İyon batarya setlerinden alırken, 15 kW’lık motor gücüyle 5 saniyede 0’dan 50 km/h hıza ulaşabiliyor. Şehir içi menzili olarak ise 200 km’lik değer oldukça ilgi çekici. Esasen aracın meraklıları tarafından ilgi çeken yanı sadece teknik detayları değil. Oldukça sevimli retro tarzındaki tasarımı da, gördüğü ilgide rol oynuyor. Ancak, retro yakıştırması için geleneksel olduğu konusu doğru bir bilgi olmaz. Microlino daha yenilikçi retro çizgilere sahip.

1950’ler, motosiklet ve otomobil karışımı balon arabaların Avrupa’da en yaygın olduğu yıllar. Trafik, ekonomi ve ergonomi üçgeninde Microlino, o yılların kolaylıklarına sahip üstün teknolojili elektrikli bir model olarak, görücüye çıktı ve rakiplerini geride bıraktı. Isetta 300 BMW markasının balon otomobil modeli olarak yeni tasarımlara ilham kaynağı oluyor ancak, Microlino’nun BMW modeliyle tek benzerliği olarak, önde doğru açılan kapısından bahsedilebilir. Microlino için 8000 adet ön sipariş verilmesi ile rekabette ciddi pozisyon kazanan İsviçre şirketi, aracına fiyat olarak 12.000 € ve ön sipariş için ise 1.000 € istiyor. Siparişler için öncelik yerel alıcılar ve daha sonrasında Avrupa ülkeleri şeklinde biçimlenecek. 2018 yılsonunda üretimine başlanacak olan Microlino, 2019 yılı içerisinde sahiplerine kavuşacak. Vakti ya da merakı olanlar için şirket, merkezinde test sürüşü imkanı sağlıyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın