BMW iNext Konsept Modeli

Alman otomotiv devi BMW, elektrikli arabaların geleceği hakkında ciddi konseptler geliştirme devam ediyor. Markanın 2025 yılı hedefleri arasında 12’si tamamen elektrikli olmak üzere 25 farklı ve yüksek teknolojili modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. Bazı anlarda gizliliğin yüksek sevilere de olması sebebiyle konsept çalışmaları tam bir sır olarak saklanıyor. BMW iNext konsept modeli ise Lufthansa hava yollarının Boeing 777 kargo uçağında Dünya başkenti sayılacak şehirlere olan yolculuğunda görüntülenmeyi başardı.

Alışılmış elektrikli arabalar ve diğer BMW modellerinden çok farklı görünen iNext, bilim kurgu filmlerinden alışkın olunan bir görünüm ile teknolojinin görsel olanaklarını zorlayan bir konsept. iNext BEV, SUV görünümüne rağmen spor otomobil, sedan ve kargo imkanları olan karma ihtiyaçlara cevap verecek nitelikler taşıyor. Ancak dev cüssesi, otomobil meraklılarının akıllarında SUV segmentinin ağır basmasına yol açıyor.

BMW iNext Konsept

Fark Yaratan Özellikleri

Dış tasarımda ilk ilgi alışılmış BMW ön ızgarasındaki çift bölümün devasa boyutlarda ve korkutucu görüntüsü, agresif bir burun sergileyen ön bölüm, teknik bakımdan adeta aracın sensör ve kamera merkezi olarak çeşitli donanımlar ile dolu. Kızgın bakan kısılmış gözleri andıran akıllı led farlar ve ön hava girişleri, kaslı bir kahramanın yüzünü simgeliyor. BMW iNext konsept modeli, tamamı cam tavan ve yan camlarda kesintisiz çizgilere sahip. Geleceğe yönelik mat dokusu, ışık farklılıklarıyla değişen renklere sahip. Dört kapılı araçta arka bölüm, neon mavi parçalar ile egzoz benzeri görünüme sahip donanımlar dikkat çekiyor. Neon mavisi araç üzerinde jantlar dâhil BMW logosu bulunan her ayrıntıda elektrikli araba olduğunu bildirir nitelikte.

BMW iNext Uçakta

Aracın iç donanımları ve teknoloji dolu ekipmanları hakkında tüm detaylar haya gücü ile sınırlandırılmış ve dikdörtgeni andıran akıllı kontrol ünitesi olan direksiyonu dışında her hangi bir bilgi henüz paylaşılmadı. Yüksek konfor, akıllı bağlantı teknolojileri, etkileyici çizgilere sahip iç döşemeler ve koltuklar ise markanın meraklılarına daha önce yaşamadıkları bir deneyim sunacak. Teknik olarak bilgileri sadece bir önceki BEV modeli ile kıyaslanacak kadar fikir üretilen iNext, 0’dan-100’e 3,5-4 saniye gibi bir güç ile tahmini 700 Km’lik bir menzile sahip olacak. 800-1000 hp güç üreteceği düşünülen elektrik ünitesinin, elektrikli “X” ve “İ” serisi alt yapısından esinlenerek geliştirileceği düşünülen BMW iNext, markanın gelecekteki elektrikli otomobiller konusunda ne gibi yatırım ve projeleri hayata geçirmeyi planladığı hakkında önemli bir konsept.

Önceki HaberAudi 2025 Yılında 12 Farklı Elektrikli Araba Modelini Trafiğe Çıkaracağını Vadetti
Sonraki HaberDünyanın En İlginç Elektrikli Arabası Tek Koltuklu Bir Limuzin

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın