Elektrikli Araçlar İçin Akıllı Telefon Uygulamaları mı Yapmak İstiyorsunuz Bol Şans

Elektrikli arabalar, eğlenceli ve gösterişli, ekonomik, teknolojik. Teknolojik geliştiriciler için henüz fırsat olarak görülmüyorlar. Aslında Tesla gibi geliştiricilerin son yıllardaki başarısı, her sektörden geliştiricilerin ilgisini çekiyor ama mobil bağlantılar ve yazılımcıların hala izleyecekleri yol, tam olarak belirlenemedi.

Tesla, 2018 yılının 3. çeyreğinde 312 milyon $ kar bildirdi ve yılsonuna kadar bu rakamın daha da artacağından emin. Orta sınıfa hitap eden Model 3, yollarda en fazla tercih edilen elektrikli araba olarak biliniyor. Bu kadar fazla tercih edilen elektrikli arabanın yaygın bir problemi var; tam anlamıyla yerleşik bir uygulama ve bağlantı yazılımı yok. Aslında var olan yazılımın şirket tarafından sürekli güncellemesi ve daha ayrıntılı seçenekler barındırması söz konusu ancak, ilerleyen zamanlarda ciddi veri depolama alanı ihtiyacı gibi sorunlar baş gösterecek. Model 9 için ciddi geliştirmeler ve yazılım çeşitlendirmesi söz konusu. Otomatik paylaşımlar, sosyal ağ uygulamaları gibi iyileştirmeler, güvenlik sorunlarını da arttırıyor. Geceleri şarja takılan elektrikli araba, otomatik olarak güncellenme ve paylaşımlarda bulunabiliyor. İşte güvenlik sorunları da, tam bu anlarda yüzeye çıkıyor. Retro oyunlar ve ince ayarların yapıldığı etkileyici ekranları olmasına rağmen Tesla, en iyi bağlantı teknolojilerine sahip bir model değil. Ayrıca Audi e-Tron modelinde de yerleşik etkileyici bir API bulunmuyor…

View this post on Instagram

Teslatari

A post shared by Tesla (@teslamotors) on

Bazı elektrikli araba üreticileri, kendi bünyelerinde yazılımlar geliştirmek için projeler üretiyor. GM, geliştiricilik platformunda en iyi ilerlemeyi gösteren şirket sayılabilir ancak, basit uygulamaların ötesine geçememiş durumda. Toyota geliştiricilik için şirket dışına çok az fırsat sunuyor. Audi ise daha geleneksel işletim sistemlerinden faydalanma konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Meraklıları için firmaların temennisi, elektrikli araçlar için akıllı telefon uygulamaları mı yapmak istiyorsunuz, size bol şans. Bu temenniye karşılık olarak, iOS ve macOS ile birlikte yaygın Apple ve Android geliştirmeleri sürüyor. Şansınızı denemek için geride kalmanıza gerek yok.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın