Kia Niro Hibrit

Hyundai Motor Company ana şirket altında Güney Kore’de faaliyetlerini sürdüren Kia, Dünya’nın her yerinde eşsiz modelleriyle kullanıcı bulabilen bir otomotiv markasıdır. 2018 CES(Tüketici Elektroniği Fuarı)’te Eko/Elektrik, bağlantı teknolojileri ve otonom sürüş ilerlemesi hakkında sunum yapan Kia, 2025 hedefi olarak 16 modelini elektrikli ve Hybrid olarak güncelleme kararını açıkladı. Bu karar kapsamında konsept olarak tanıtılan Kia Niro EV, SUV segmentinde dış görünüşü ve aerodinamik özellikleri kadar, teknik donanımlarıyla da büyük ilgi toplamayı başardı.

Elektrikli araba modelleme ve tasarım konseptleri arasında kendi pazarı kadar farklı ülkelerde de rekabete girişecek olan Kia, hedeflerine ulaşmada en büyük avantaj olarak, bağlantı teknolojilerindeki üstünlüklerini, şimdiden görücüye çıkarttı. İlk seçenek olarak Dünya pazarlarında farklı amaçlar için sıkça tercih konusu olan SUV modellere yönelen marka, Niro EV Hybrid modelinin 2025 hedefleri doğrultusunda, BEV tam elektrikli sürümü üzerinde çalışmaları hızlandırmış durumda. Kia elektrikli araba modelleri arasında oldukça fazla seçeneğe yer vereceğini, farklı ülkelerdeki müşterilerinin tercihleri doğrultusunda hedeflenen 16 model dışında, farklı tasarımlara da imza atacağını CES 2018’de duyurdu.

Kia Niro Hibrit EV

Fark Yaratan Özellikleri

Fuarda, Kia Niro EV gibi diğer elektrikli ve Hybrid modellerinde müjdesi verilirken, en çok anılan yeni modeller; Optima Hybrid ve Optima PHEV, Soul EV ve de yakın gelecekte meraklılarının beğenisine sunulacak tam elektrikli Niro, olarak yer aldı. Yeni Niro dış tasarımıyla akrabalarına çok benzese de, elektrikli bir SUV olduğunu her bakana kanıtlayacak estetik detaylara sahip. Özellikle tüm rakiplerinde var olan ve elektrikli arabaların simgesel çizgisi haline gelmiş elektrik mavisi detaylar, Niro’da kendini hemen belli ediyor. İç tasarımıyla da Güney Kore’nin otomobil mühendisliği donanımlarına ev sahipliği yapmaktan vazgeçilmeyen Niro EV, kolay ulaşılır muhteşem detaylarıyla, kullanıcılarına tam bir konfor hizmeti sunuyor. 2019 yılı sonunda meraklılarına ulaşacak olan Kia Niro EV hakkında temin edilen teknik özellikler;

Motor ve Teknik Özellikler
Motor 80 kW DC Elektrik Ünitesi
Beygir Gücü 201 ps
Tork 291 nm
Hız 180 Km/h
Menzil Tam Şarj ile 383 Km
Pil/Batarya Türü Li-iyon
Pil/Batarya Performans 39,2 kWh ve 64 kWh Batarya Paketi
Şarj 55 dk %80 Dolum
0’dan 100’e 7,8 Saniye

 

Fiziksel Özellikler
Uzunluk 4375 mm
Genişlik 1805 mm
Yükseklik 1560 mm
Aks Aralığı 2700 mm
Ağırlık 1675 Kg
Bagaj 451 Lt
Kapı 4
Koltuk 5
Jant/Tekerler 17 İnç

 

Kia Niro Hibrit İç Dizayn

Kullanıcılardan

Son model Niro Hybrid kullanıcıları, aracın ekonomik yakıt değerleri; hem organik yakıt ile hem de elektrik ünitesiyle elde edilen performansından oldukça memnunlar. 2019 sonunda tam elektrikli olacak olan yeni Kia Niro için beklentiler, bu ve benzer olumlu yorumlar ile daha da üst seviyelere ulaşıyor. Uzakdoğu felsefesinin otomotiv sektöründeki tasarımlarda hâkim değer olması ve Dünya görüşü olarak doğallığı kabul eden modellemeler ile Kia elektrikli araba modelleri arasına, 2017 sonunda Niro Hybrid’i yerleştirerek, daha temiz bir Dünya ve çevrecilik anlayışını ortaya koydu. Gelecek yatırımlarını bu temeller üzerine inşa eden marka, yeni Niro EV ve diğer EV modelleriyle tüm Dünya’da ciddi bir rekabete girecek.

Yeni Niro hakkında elde edilen veriler arasında malesef fiyat yer almıyor. Niro Hybrid için Exclusive, Premium ve Concept Plus paketlerini sunan marka, ülkemizde 152.000 TL’den 163.000 TL’ye kadar geniş bir fiyat aralığında sahip olunabilmektedir. EV modeli için ise belli ki benzer uygunlukta ve rekabete özgü fiyatlandırma ile karşılaşılabilecek.

Önceki HaberEn Hızlı 10 Elektrikli Araba
Sonraki HaberHonda Elektrikli Araba: Geçmiş, Bugün ve Gelecek

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın