Land Rover Elektrikli Araba

Land Rover, Jaguar ile birlikte İngiliz otomobil kalitesini Dünya’da farklı zevklere hitap edecek biçimde şekillendiren modellere sahip, özel bir marka olarak bilinmektedir. Land Rover ve Jaguar günümüzde Hindistan menşeli otomotiv devi Tata Motors bünyesinde, araştırma geliştirme ve üretim işlemlerine ilk günkü gibi devam etmektedir. Tata Motors, Land Rover Elektrikli Araba Modeller ile ilişkili girişimlerini, Jaguar ve Land Rover ortak üretiminden yana kullanmayı tercih etti. Land Rover markasını taşıyan ilk Hybrid üretim olan Range Rover Sport’tur. Aslında Tata Motors, elektrikli araç üretimi için Land Rover’la Jaguar elektrikli otomobil alt yapısı üzerine bir kurulum ve gelişim projesi planlıyor. Hedef ise 2020 yılında tüm Land Rover modellerini elektrikli motorlar ile yeniden sentezlemek. JLR (Jaguar Land Rover) logosu ile Jaguar I-PACE, Tata Motors’un en önemli modeli olarak tanımlanabilir. Land Rover, tamamen elektrikli motor ve donanım ile hareket eden lüks sınıf bu araç teknoloji üzerine, Land Rover dayanıklılığı ve SUV segmentinin kalitesiyle özel bir model üretmesi bekleniyor. Şimdilik Land Rover Elektrikli Araba Modeller denildiğinde sadece Jaguar I-PACE’ten bahsedilebilinmektedir.

Fark Yaratan Özellikleri

Land Rover Jaguar I-PACE, Hybdir olmayan (BEV) tamamı elektrikli motor teknolojisi ile çalışan özel bir araçtır. Klasik Jaguar binek otomobil görünümüne Land Rover’ın SUV tarzı eklenerek tasarlanmış olan araç, muhteşem dış tasarımıyla göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip. Farları, etkileyici aerodinamik çizgileri ve ön görünümüyle, baştan çıkarıcı tasarım, muhteşem teknoloji bir arada meraklılarına sunuluyor. İç tasarım ve donanım özellikleri ise rakiplerinin her konuda bir adım önünde yer alıyor. Üst sınıf lüks ile etkileyici sportifliğin bir arada yaşanabildiği Land Rover Jaguar I-PACE, iletişim, GPS, güvenlik, konfor gibi hemen her alanda, oldukça başarılı teknolojilere sahip. Aracın performans ve teknik özellikleri ise büyük kedinin karadaki hâkimiyetini simgeler nitelikte.

Land Rover Jaguar I-PACE FE 2018

Land Rover Jaguar I-PACE FE 2018

Motor ve Teknik Özellikler
MotorÖn ve Arka Elektrik Ünitesi Fren Torklu
Beygir Gücü400 ps
Şarj Performansı100 kW – Ortalama 40 Dakika %80 Şarj
Hız200 Km/h
MenzilTam Şarj ile Ortalama 470 Km
Pil/Batarya TürüLi-iyon
Pil/Batarya Kapasite90 kWh
0-100 km4.8 Saniye
Tork696 nm
VitesOtomatik
Çekiş4×4 AWD

Fiziksel Özellikler
Uzunluk4682 mm
Genişlik1627-1647 mm
Yükseklik1565 mm
Aks Mesafesi2990 mm
Ağırlık (Boş)2208 Kg
Jant/Tekerlek Boyutları19/31 İnç
Bagaj1 Adet 656 Lt
Kapı4
Koltuk5
Yerden Yükseklik144 mm

Kullanıcılardan

Land Rover Jaguar I-PACE kullanıcıları, yorumlarına anlatılmaz yaşanır şeklinde başlıyor. Özellikle yapay zeka donanımı ile muhteşem şekilde sürücüsünün özeliklerini tanıyarak, direksiyondaki sürücünün özel ayarlarını yükleyen sistem, oto pilotta erişilmiş en iyi nokta olarak anlatılıyor. Farklı şarj seçenekleri ve Fren Tork Şarj Sistemi, rakiplerine göre çok daha başarılı. Akıllı navigasyonu, OTA güncelleme, uzaktan kumanda ve multimedya sistemleriyle tüm kullanıcılarının kendilerini gelecekte senaryolanmış bir film içerisinde hissetmelerini sağlamış. Land Rover Elektrikli Araba Modeller geliştirirken bu teknolojinin alt yapısını kullanarak, daha da gelişmiş elektrikli otomobiller üreteceğinden kimsenin kuşkusu yok. I-PACE ile başlayan teknolojik proje devrimi denilebilecek modeller, 2020 Land Rover hedeflerinin sadece başlangıcı. Türkiye pazarında markanın ilk elektrikli modeli olarak I-PACE, fiyatıyla da kullanıcılarının ilgisini çekmekte. Büyük bir teknolojiye sahip modelin; S, SE, HSE ve FE donanım seçenekleri mevcut. Elektrikli otomobil, donamın paketlerine göre 68,000 € – 114,000 € civarlarında satışa sunulmakta.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın