Byton Elektrikli Arabalar

Çin merkezli Byton, Almanya/Münih ile Avrupa pazarına ve Santa ABD/Carla ile Amerika Kıta’sı pazarında elektrikli araba konusundaki yeteneğini ve engin görüşünü sergilemekte. Honk Kong ve Pekin ofisleriyle Asya pazarındaki söz hakkını farklı kıtalara da yaymaya başlayan Byton, özel elektrikli otomobiliyle otomotiv dünyasına yeni bir soluk kattı. Byton Elektrikli Araba Modeller ile giriş yaptığı geleceğe yönelik otomotiv sektöründe kendine en büyük rakip olarak gördüğü Tesla’yı, rekabette doğrudan hedef alıyor. Yüksek lüks sınıf binek ve SUV olmak üzere iki model elektrikli araç ile piyasayı sallayan Byton, bir otomobilin gelecekte kullanıcı ve yolcularına neler sunabileceğinin etkili bir sunumunu lanse etmekte. Byton K-Byte Sedan ve Byton M-Byte SUV segment araçlar, elektrikli motor sahibi markalara nazaran sadece motor ve donanım özellikleriyle değil, içeriğindeki yazılımlar ve diğer tüm entelektüel araçlar ile erişilmez bir rekabet gücüne ulaşmayı başardı.

Şirketi kuran girişimciler Tesla, BMW ve Nissan gibi önemli markaların eski ortakları. Byton ile farklı deneyimlere sahip bu kurucu ortaklar, Dünya’ya birlikten doğacak olan gücün değerini anlatmakta oldukça başarılı bir başlangıç yaptılar. %100 elektrikle çalışan araçlar, 2018 CES fuarında oldukça ilgi gördüler. 2019 içerisinde sipariş alımı, 2021 yılsonunda da teslimat hedefleyen Byton, özellikle SUV modeliyle ekonomik olarak büyük beklenti içerisinde girerek, seri üretim ve kişileştirilmiş seçenekleriyle, hedefledikleri satış değerlerinin üzerinde bir gelire ve şirket prestijine sahip olabilirler. Eşsiz özellikler ile donatılmış Byton M-Byte, lüks ve konfor adına tahminlerden fazlasını sunuyor.

Fark Yaratan Özellikleri

Byton tarafından çok az bilgi paylaşımı yapıldığından teknik özelliklerinin detayları için veriler oldukça sınırlı. Eşsiz bir dış tasarımı ve iç dizaynının olduğu konsept araçta açıkça görülse de metrik bilgiler paylaşılmıyor. Byton M-Byte için dış görünüşe dair ilk göze çarpan özellikler arasında gizli kapı kolları, ileri teknolojiye sahip sensör ve kameraların gövdeye gizlenmiş olması ve etkileşimli cam tavan göze çarpıyor. Muhteşem aerodinamik gövde ve geniş tekerlekler, araca lüks bir SUV’da olması gereken agresifliği kazandırmış. Akıllı led far teknolojisi ön ve arka tarafta araca gece olduğu kadar gündüzde etkili bir hava katıyor. Ve dikkatli gözlerden kaçmayan bir dış detay; araçta alışkın olduğumuz yan aynalar yok, ileri teknoloji ile donatılmış özel kameralar ile geri görüşünde çığır açılmış.
İç detaylar ve teknolojisi hakkında anlatılacak çok detay bulunan Byton M-Byte, en çok 49 inç’lik panel halindeki aktif paylaşımlı ekranı ile ilgi görüyor. Aracın tüm kontrolleri, iletişim ve multimedya konusundaki tüm ihtiyaçların eşsiz bir deneyimle yaşanacağı (göstergeler dâhil) eklenti, rakiplerinde bulunmayan bir detay. Aracın içerisinde yüksek çözünürlüklü ve akıllı kameralar bulunuyor. Bu kameralar ile araçla doğrudan iletişime geçilebilir, araç sürücüsü ve yolcularının Dünya ile iletişiminde kesintisiz bağlantılar kurulabilir. Yüz tanıma teknolojisinde bir merkez bankası kadar güvenilir teknoloji ile güvenlik ve çeşitli kontroller, yapay zeka seviyesindeki liderlikle uzman bir sürüş, dokunma ve ses komutlarındaki sorunsuz yorum ile ileri seviyede oto pilot.

Byton M-Byte 2021

Byton M-Byte 2021

Motor ve Teknik Özellikler
Motor Bilinmiyor
Beygir Gücü 476 ps
Şarj Performansı Ortalama 30 Dakika %80 Şarj
Hız 280 Km/h
Menzil Tam Şarj ile Ortalama 520 Km
Tasarım Özellikleri Tam Olarak Bilinmiyor
Uzunluk 4580 mm

Kullanıcılara

Elektrikli otomobil üreticilerinin geliştirdikleri, oto pilot ve kontrol seviyesinin en etkili olanı Level 3 olarak kabul edilmektedir. Byton Elektrikli Araba Modeller ile yapay zekâ seviyesini Level 4 ve üzerinde bir konumda müşterilerine sunmayı planlıyor. Aslında aracın hız, güç, menzil gibi elektrikli otomobillerden beklenen teknolojik gelişme ve özelliklerinden çok daha ileri özellikleri ön plana çıkmakta. Teknik donanım her halükarda limitler çerçevesinde geliştirilebilir. Ancak Level 4 ve hatta Level 5 gibi erişilmez bir elektrikli araba yapay zekâsının kullanıma sunumu, otoritelerin bile beklentilerinin çok üzerinde bir gelişim.

Önceki HaberRenault Twizy
Sonraki HaberJeep

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın