Elektrikli Araba Renault Twizy

Elektrikli arabaların yaygınlaşmaya başladığı çağımızda, bazı markaların farklı tasarımları büyük ilgi görmekte. Elektrikli Araba Renault Twizy, farklı görünüş ve teknolojileri ile markanın adeta gelecek hayalinin bu günden yaşam bulmasıdır. Bugün sadece tek kişilik yüksek teknoloji ve konfor sunsa da, benzer alt yapı ile ileride daha fazla yolcu kapasitesine sahip olacağı kesin. Twizy ile büyükşehirlerde yaşam ve ulaşımın oldukça kolay ve güvenli olması hedeflenirken %100 elektrikli motor ve donanım teknolojileriyle yatık ekonomisi sağlanırken, çevre dostu uygulamalarıyla da Dünya’ya daha sağlıklı bir gelecek sunuluyor. Aracın ilk lansmanından sonra çok fazla yorum ile karşılaşması ve uygun fiyatı ile sadece denemek için bile sahip olmak isteyenler anladılar ki, Twizy muhteşem bir araç. Beklentilerin üstünde teknolojiler ve ergonomik boyutlarıyla, kalabalık trafikte büyük rahatlık sunan Renault Twizy, elektrik ile çalışan bir otomobilin ötesinde deneyim sunuyor. Tek kişilik ve mini boyutlarda olan araç, farklı teknolojileri ve teknik özellikleri sayesinde, aslında sürüş keyfini eğlenceye dönüştürüyor.

Renault Twizy Özellikler

Fark Yaratan Özellikleri

Elektrikli otomobillerin özelliklerinden bahsedilirken ilk konuşulan konu motor, menzil ve performanslarıdır. Ancak, konu Twizy olduğunda görünüşünün ve mühendisliğinin altında yatanlar daha fazla merak konusu oluyor. Süper spor otomobillerden alışkın olunan dikey açılır kapıları, Off-road araçlara benzeyen aks ve tekerlekleri, birçok elektrikli otomobilde olmayan yan dikiz aynaları, ön cam sileceği, tek parça arka stopları, sis farları ve eğlenceye dair tasarımlar ile renklendirilmiş gövdesi, sıradan otomobil görüntüsünden çok farklı olmasını sağlıyor. Kapıların alt tarafındaki cam blok ise aracın içine daha fazla ışık girmesini sağlıyor. Tasarım harikası bu Renault Twizy, teknik özellikleriyle de oldukça ilginç verilere sahip. Şuan da iki farklı motor seçeneği ile sunulan elektrikli otomobil, her mevsim motosiklet ve benzeri araçları kullanan sürücülere konfor, güvenlik ve performans hakkında büyük yenilikler sunuyor. İç dizayn, çeşitli iletişim ve bağlantı teknolojileri ile eğlenceli, kişileştirilebilir dokularıyla da konforlu bir donanım tasarımına sahip.

Motor ve Teknik Özellikler
Motor 13 – 15 kW Elektrik Ünitesi
Beygir Gücü 17 ps
Hız 90 Km/h
Menzil Tam Şarj ile 100 Km
Pil/Batarya Türü Li-iyon
Şarj 220V 3,5 Saat ile %100 Dolum
0-100 km 6.1 Saniye’de 45 Km/h
Tork 10.000 nm
Vites Otomatik (Tek Sistem)

 

Fiziksel Özellikler
Uzunluk 2338 mm
Genişlik 1381 mm
Yükseklik 1454 mm
Aks Aralığı 1686 mm
Ağırlık 474
Bagaj 34 Lt
Kapı 2
Koltuk 1 + 1 Bagaj İmkanı ya da Çocuk Koltuğu
Renk Seçenekleri 4 Renkli Kombinasyon Seçenekli
Jant/Tekerler 13 İnç
Garanti 2 Yıl Araç / 3 Yıl Batarya

Kullanıcılardan

Baz paket ile başlangıç fiyatı vergilendirmeler hariç 13.000 € olan Renault Twizy, üç farklı donanım paketi ile sunulmakta. En üst paket için yaklaşık 14.500 € fiyat biçilen elektrikli otomobil, rakiplerine göre oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Kalabalık şehirlerde yaşayanlar, aracın kullanımı hakkında çok olumlu yorumlar yapmaktadır. Kullanıcıların Twizy hakkındaki en beğendiği özelliği, fiziksel boyutları ve park sorunu yaşanmıyor olmasıdır. Lansmanında tek park yerine üç Twizy, biçiminde slogan ile sunulan elektrikli otomobilin, sabah trafiğindeki performansı ise ikinci sırada beğeni toplayan özelliği olarak bildiriliyor. %100 elektrikli motor özelliği ile yakıt kullanımı konusundaki ekonomi ise beklentilerin çok üzerinde. Tam şarjın ortalama 4-5,5 TL gibi bir maliyetinin olması eski organik yakıtlar ile karşılaştırılamaz boyutta. Aracın enerji tasarruf özellikleri ise menzilinin daha da arttırılabilirliğini sağlıyor. Gaz pedalından ayak çekildiğinde ve frene basıldığında bataryalara düşük voltajlı yükleme teknolojisi ile tasarruf limitleri arttırılabiliyor.

Önceki HaberEn Popüler 5 Elektrikli Araba
Sonraki HaberByton

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın