En Ucuz Elektrikli Otomobil

Elektrikli otomobiller her geçen gün farklı markalarda, farklı modeller ve segmentler olarak üretilerek, piyasaya sürülmektedir. Daha çevreci ve ekonomik yakıt tüketimi sebebiyle tercih edilen elektrikli araçlar, kullanıcıları kadar, ülkelerin de gelecek planlarında yer almaya başladı. İlk deneyimler ve memnuniyet için tercihen; en ucuz olan elektrikli araçlar, diğerlerine göre daha fazla talep görmekte. Beğeni ve fiyat uygunluğu bakımından Renault ZOE, listenin en başında yer alan elektrikli araç olarak birçok kişi tarafından kabul edilmekte.

Aracın alış fiyatı ile birlikte uygun enerji tüketimi, yeteli konforu ve güvenlik seçenekleri gibi özellikleri sayesinde, özellikle Avrupa’da en fazla tercih edilen elektrikli otomobil unvanına sahip. Aracın fiyatına rağmen, kullanıcılarına sunduğu heyecan ise oldukça üst seviyede. Standart segment araçlar ile aralarındaki büyük fiyat farkına rağmen, benzer özelliklerde ki elektrikli araçlara göre oldukça ucuz olan Renault ZOE, B segmentinde alınabilecek en ucuz elektrikli otomobil.

Fark Yaratan Özellikleri

Renault ZOE, B segmentinde 0 elektrikli olarak sunulan tüm modellerden daha ucuz. Özellikleri ile de oldukça ilgi gören araç, organik yakıtlı B segment araçlarında olan her tür konfora sahipken, onların bazılarında olmayan modern teknolojilere de sahiptir. ZOE, Euro NCap 5 yıldızına sahip, beş kapılı, beş koltuklu bir araçtır. 88 beygir güce ulaşan elektrik motoru, 220 Nm tork ile 0-100 Km/sn 13,5 gibi bir hıza ulaşır. Maksimum hızı 135 Km/h olan ZOE, otomatik şanzımanlı vitesi ile şehir içinde tam şarj ile 210 Km’lik bir menzile sahiptir. Yaklaşık 340 lt bagaj kapasitesine sahip olan araç, sürücülü olarak yaklaşık olarak 1500 Kg ağırlığındadır. 22 kW/h Lityum İyon bataryası, yaklaşık 180 dakikada %85 seviyesinde şarj olabilmektedir. Aracın ebatları ile ilgili bilgiler; uzunluk 4084, genişlik 1945, yükseklik 1562 ve aks mesafesi 2588 milimetredir. Bu özellikleri ile çok beğeni alan ZOE, daha geliştirilmiş modeli ile Renault’un 2025 elektrikli otomobil hedefinde yer almaktadır. Yeni motor özellikleriyle, artan güç ve menzili ile şimdiden merak konusu olmaktadır.

Ucuz Renault Zoe İç Dizayn

Ucuzluk ve Kalite

Sınıfının en uygun fiyata sahip elektrikli otomobili olan ZOE, güvenlik ve performanstan ödün vermeden, Renault kullanıcıları tarafından beğenilen özellikleriyle de tercih konusu olmaktadır. Marka, daha fazla kitleye ulaşabilmek ve yeşil enerji tüketen araçların yaygınlaşması için oldukça düşük kar payı ile satış yapmaktadır. Ayrıca ilk Pazar yeri üretim alanı olan Avrupa kıtası olduğundan, maliyetlerde oldukça düşük sayılır. Bir elektrikli araçta olması gereken her türlü donanıma sahip olan ZOE, daha gelişmiş modelini ilk üretiminden oldukça uzun bir zaman sonrasına bıraktı. Araçların satış başarısı ve sorunsuz elektrik motoru kendini kanıtladığından, gelecekte daha aktif bir modele yönelmekten çekinmeyen Renault, ZOE’nin fiyatlarını, rakiplerinin oldukça altında tutmaya devam ediyor. Ülkemizdeki kullanıcıların yorumları ise ZOE hakkında daha etkili bilgiler elde edilmesini sağlıyor. Sıfır araçlar kadar ikinci el piyasası da oluşmuş durumda olan Renault ZOE, Asyalı ve Amerikalı rakipleriyle kıyaslandığında, oldukça sorunsuz bir model olarak tanınıyor. Sonuçta Renault’un kalitesi ve diğer hizmetleri göz önünde bulundurulduğunda; servis, bakım, satış sonrası destekler ve hatta elektrikli araçlardaki şarj ve benzer konulardaki her türlü soruna, en kolay şekilde çareler bulunabiliyor. Farklı Avrupa markalarının B segmenti araçlarıyla kıyaslandığında, akıllarda soru işaretleri kalsa da, kendini her türlü otomobil ve otomobil organizasyonlarındaki başarılarıyla kanıtlamış olan Renault, bu muhteşem otomobilinin fiyatıyla değerlendirilmemelidir. Kalite ve ucuzluğu arayanlar, yakıt ekonomisi arayanlar ve de prestij arayanlar için tüm beklentilerini karşılayacak bir elektrikli otomobil, Renault ZOE.

Önceki HaberXiaomi Elektrikli Scooter
Sonraki HaberXiaomi

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın