Renault EZ-ULTIMO Konsept

Paris Motor Show 2018’e damgasını vuran Fransız Renault, geleneksel Fransız lüksünü yeni nesil elektrikli teknolojiler ile harmanlayan, özel bir konsept aracını görücüye çıkardı. Tam elektrikli araba, otonom sürüş kabiliyeti ve diğer etkileyici özellikleriyle büyük ilgi topladı.

Markanın ve EZ-ULTIMO’nun tasarımcısı olan Laurens van den Acker, gelecekteki akıllı şehirlere tam uyumlu, çağdaş mimari özellikleri ve teknolojik yapısıyla lüks konforunu birleştirecek elektrikli araba için, heyecan verici bir konsept ifadesinde bulundu. Kişisel olarak sahiplenme yerine, lüks odaklı bir seyahat için en kısa sürede hazır hale gelecek olan Renault EZ-ULTIMO, keyif paylaşımcılığı sunacak. Planlanan yolculuk, ister bir saat isterse de bir gün sürsün, her türlü konfor ve ihtiyacı barındıracak olan araç, günümüz konfor seçenekleriyle kıyaslanmayacak türden yenilikler sunacak.

Renault EZ-ULTIMO Konsept İç Dizayn

Otonom sürüş konusunda şimdilik 4 seviye teknoloji sunan çarpıcı konsept, belirli ayarlar ile tamamen sürücüsüz olarak çalışacak. Araç bu günkü şartlarda şehir içi ve dışı tüm rotasyonlarda, başarılı şekilde programlanabilir düzeyde bir otonom sürüş teknolojisine sahip. Ring şeklinde denemeler ile yollarda boy gösterecek olan Renault EZ-ULTIMO, bu konudaki başarısını kanıtladığında, farklı ülkelerdeki seyahatler için programlanmaya başlanacak. EZ-ULTIMO, Augmented Editorial Experience adındaki yeni bir teknoloji ile boy gösterecek. AEX teknolojisi, seyahat sırasında editoryal içerikleri, kişisel tercihlere göre müşterilerine sunacak. İnsanların ihtiyaçları değiştikçe, yolcu taşımacılığında ki keyifli hizmetler, paradigma değişimine sahne olacak. Robo-Araç olarak nitelendirilen model, devrim niteliğindeki yenilikleri ile Renault’un benzersiz lüks seçeneklerini yansıtacak, özel bir konsept.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın