Xiaomi Elektrikli Scooter

Hemen her alanda kendini gösteren bir Çin malı bulunuyor. Xiaomi markası ile Çin devleti dünyada kendine yer edinmeye başlıyor. Xiaomi, gerek akıllı telefon üretimi gerekse de elektrikli cihazlar üretimi ile ürün yelpazesini geliştirerek genişletmeye devam ediyor. Xiaomi Elektrikli Scooter çeşitleri de bu ürün yelpazesinde kendine yer buluyor. Katlanabilir özellikleri olanlarında tekerlek çeşitlerine kadar birçok elektrikli scooter yelpazesinde ürün çeşidi bulunuyor.

Katlanır Xiaomi Elektrikli Scooter Rağbeti

Özellikle katlanır modele yoğun bir talep var. Dijital dünyadaki elektronik ticarethanelerde 500 $ seviyelerinden satılan çeşitler görülüyor. Kampanya yapan sanal mağazalarda 379 $’ a kadar düştüğü de gözlemleniyor.

Xiaomi Katlanabilir Scooter

Ödüllü Xiaomi Elektrikli Scooter

Ürün yelpazesinde bulunan ve oldukça rağbet gören M365 katlanır özellikli çeşidi Almanya’da ödül aldı. Alman IF Design ödülü kazanan model gerek etkileyici tasarımı ile gerekse de dayanıklı malzemeden imal edilmesi ile adından söz ettirmeyi başardı. En ön plana çıkan özelliği ise tasarımının Minimalist Geometrik oluşu geliyor. Gövdesinin de Grandlı Alüminyum denilen ve uçaklar için kullanılan bir materyalden yapılması dikkat çekiyor. Buna rağmen hafif sayılacak bir ağırlık olan on iki buçuk kilo gelmesi ile de cazibe noktası haline dönüşüyor. Tüm bu meziyetleri ile 2017 IF Design Ödülü sahibi olmayı sonuna kadar hak ediyor. Kolay taşınma özelliği ile oldukça basit ve kolay açılıp kapanma özellikleri sayesinde ilgi çekiyor.

Xiaomi Elektrikli Scooter çeşitlerinde genel gövde yapısı işleyişi vardır. Gövde ve yük taşıyıcısı bataryanın ömrünün uzun olmasını da bu yapı sağlıyor. Akıllı telefon çeşitlerinde de gözlemlenen Xiaomi özelliği olan bataryanın uzun süreli olması, scooter çeşitlerinde de devam ediyor. Takriben 30 kilometre kadar batarya scooteri götürebiliyor.

M365 Elektrikli Scooter

M365 Elektrikli Scooter

Bu modelde M365 için kurulan en ideal fren tertibatı özelliğini görüyoruz. Hem ABS hem de Çift Fren Sistemi yanında gerek kinetik enerjiyi gerisin geri kazanmaya dair kurulu sistemi gerek “cruise” adlı kontrol sisteminin oluşu gerekse de akıllı tarzdaki BMS Sistemleri ile donatılmış olması scooter özellikleri arasında yer alıyor. Üstelik bataryanın şarj durumunu da tıpkı batarya hücre durumu gibi akıllı telefondan takip edilebiliyor. Ayrıca diğer tüm parametreler de telefon takibine müsait durumda bulunuyor. Tekerleklerinin havalı olması da ayrı bir özellik olarak ortada duruyor. Bu ilgi çeken ürünün katlanmadan evvelki boyutu takriben 1080 mm – 430 mm – 1140 mm iken, katlandıktan sonraki boyutları ise 1080 mm – 430 mm – 490 mm kadar tutuyor.

2 Tekerlekli Scooter

10 inç ebadında 2 tekerlek ile kendi kendinizi dengeleme çeşidi olan model de oldukça revaçta görülüyor. 15 derecelik bir açısı olan ve şarjı 4 saat süren bir ürün çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Modelin adı ise AWS-872 olarak adlandırılıyor. Saatte 18 km hıza ulaşabilen bu scooter, yüksek kapasiteli pile sahiptir. 145 ila 255 $ arasında satışı yapılıyor.

Tekerlek ve Oturamak Çeşitleri

Xiaomi Elektrikli Scooter’ın tüm çeşitlerinde hemen hemen aynı özellikler bulunmaktadır. Pil ile ön plana çıkan çeşitlerde gövde materyalleri benzerliği gözlemleniyor. Fren tertibatındaki güçlü duruş ile ayrı bir noktaya taşınıyorlar. Ayakta durulan ve seleli olanların yanında denge pozisyonlu yan yana tekerli olanına kadar her birinin karakteristiği aynı görülüyor. Selesi olmayanların satış fiyatı sanal ticaret dünyasında 150 $ başlıyor ve 300 $ seviyelerine kadar satışı gözlemleniyor. Şişirilebilen kauçuk lastiklerinden arka ikaz ışığına kadar birçok özellik ihtiva ediyor. Beyaz ve siyah renk çeşitleri ile alıcısını bekliyor. Tekerleklerin büyüklüğü ve dengeli çeşidin aynı zamanda kollusunun da olması alıcıların yelpazesini genişletmeyi amaçlıyor.

Önceki HaberEn Ucuz Elektrikli Araba: Fiat 126 E-Bis
Sonraki HaberEn Ucuz Elektrikli Otomobil

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın