İşte Google'da En Çok Aranan Araba Markaları

Bir arama motoru olmaktan daha fazla faydasını gördüğümüz google, arama verileri olarak en fazla merak edilen arabaların verilerini, ortaya çıkarttı. İngiliz Veygo sigorta şirketinin anahtar kelime analizlerinden yola çıkan veriler, ilginç trendleri de ortaya koydu. Fransa, Almanya ve İsveç halkı, milli ve yurtsever markacılar olarak Renault, Mercedes ve Volvo modellerini en fazla aranılan araba markaları arasında yücelttiler.

Eski rakiplerin mücadeleleri ve müşteri memnuniyeti olarak kazanılmış değerlerine istinaden İngilizler, Mercedes, Amerikalılar Toyota ve yerli üretimde Ford ve Chevy modellerini aramışlar. En ilginç istatistik Japonya ve Güney Kore’den gelmiş gibi. Bölgede en fazla aranan modellerin başında BMW yer alıyor. Benzer şekilde İtalyanların Volkswagen ilgisi oldukça önemli. Amerikan malı Tesla Çin tarafından Amerika dışında en fazla aranan marka olmayı başarmış. Kıtalararasında ve de Dünya’nın en büyük Pazar payına sahip Toyota, Avustralya’nın göz bebeği. Yine ilgi çekici şekilde Toyota markasının Hillux ve Corolla modelleri, en fazla aranan model olmuş.

Toyota, küresel boyutlardaki 57 ülkede ve aylık ortalama olarak 7,8 milyon kişi tarafından aranarak, tabloda lider konumda. Honda ise 7 milyon arama ile ikinci. Honda Endonezya ve Brezilya’da en fazla aranan marka olmayı da başardı. Ford ise 6,4 milyon gibi bir ortalama ile üçüncü sırada. İtalya, ispanya gibi Avrupalı ülkelerde Skoda, Seat ve Lamborghini en fala aranan üreticiler olmayı başarmışlar. Yine bu ülkelerde Audi Grubu, tabloya dâhil edilebilir.

Jeep, Mitsubishi ve Mazda aranmaktan çok hayal edilmiş gibi listenin neredeyse sonunda yer alan markalar olmuşlar. Son yılların gözde modellerine sahip Tesla elektrikli modelleri ise Dünya’da en çok arananlar arasında 12. Sırada yer aldı ancak, bu durum elektrikli arabalara olan ilginin, artığına işaret etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın