Elektrikli Araba Nissan Leaf

Nissan markasının elektrikli aracı olan Leaf, sürüşü daha da eğlenceli bir hale getirmesi ile ön plana çıkıyor. Bu yeni Nissan Intelligent Mobility adı verilen bir teknoloji ile üretiliyor. Birçok sürüş vazifesini kendi kendine gerçekleştiren bu yeni modelin adına da Nissan Leaf deniliyor. O kadar ki, stres denilen hasleti tamamen unutmanızı sağlıyor ve aracı sürmenin tadını çıkartıyor. İçeriğindeki Propilot uygulaması sayesinde de kendi kendine trafiğin hızlı akışına ayak uydurabiliyor. Gerek işe giderken gerekse de eve dönüş yolunda güne hoş bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Park problemi yaşayanlar adına sunduğu imkân ile Nissan Intelligent Mobility, dar mesafelerde dahi kolaylıkla park etme olanağı sunuyor.

Bazı Teknik Ayrıcalıklar

Aracı sürerken eğer öndeki aracı takip etme düşüncesi ya da trafiğin akışı sebebi ile zorunluluğu ortaya çıkıyor ise Propilot uygulamasını etkinleştirmek gerekiyor. Bu uygulama sayesinde hem aracı takip mesafesinden izliyor hem de trafik şeridini ortalayarak gidilmesini temin ediyor. Ayrıca trafiğin seyrine göre de hareket edebilen bir uygulama olarak durabilme ve yeniden hareket edebilme meziyetlerine sahiptir.

Parkın En Ehveni

Propilot uygulamasının en cazip tarafını ise park etmedeki sağladığı kolaylık oluşturuyor. Otomobilde direksiyona dair kontrolün temini adına Propilot park etme düğmesine basmak yeterlidir. Hemen akabinde gerek hızlanma gerek manevra yapma gerekse de ile birlikte vitesin değiştirilmesi otomatik olarak bu uygulama tarafından gerçekleştiriliyor. Aracın içerisinde parkın tadını elinizi sürmeden çıkarmanız sağlanıyor.

Nissan Leaf İç Dizayn

Aracın Akıllı Olan Sürüş Keyfi

Bu otomobil ile sürme stresinin tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor. İşin tadını çıkarmak ve sürüşten zevk aldırmanın yolu uygulanıyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde ve saatlerde gerek yönünü tayinde gerek trafiğin akışında ilerlemede gerekse de yolu ortalamada elinizi dahi sürmeden ilerleme imkanı veriyor. Trafik yönünü kendi tayin edebilme özelliğinin yanında park etmek için yer bulmaya kadar birçok özelliği içinde barındırıyor. Tüm bunları bir temas ile sağlayabilme imkanı tanıyor. Yine aynı temas ile kontrolün size aktarımı gerçekleşiyor. Uygulama o denli ileri boyutta ki, hem dışınızdaki sürücüler hem de yaya yurttaşlar ile irtibat sağlama olanağı sağlıyor. Nissan, devrim niteliğindeki bu otomobilin ileri düzeydeki hem de sürücüsüz sürüş keyfi ve deneyimi için halka açık yerlerde test edilmesine olanak tanıyan anlayışı ile farkını ortaya koyacağına inancını gösteriyor.

Gücün Dahi Akıllı Olanı Sevilir

Nissan Leaf, sürücüsünü koruyan ve de sürekli gözlem yapan bir teknoloji sunuyor. Dünya üzerinde en çok rağbet gören bir araç konumundadır. Günün haz dolu geçmesi adına direksiyonun ardında bulunan ve ihtiyaç hissedilen o güce yeni bir tanımlama getiriyor. Bu model, %100 ve anlık tork ile sıfır sürüm imkanı ile hemen her aracın hakkından gelebilecek gücü sürücüsüne veriyor. Elektrikli aracın sunduğu bu olanakların yanında emsallerine de liderlik vasfı ile hem temiz hem de sessiz bir gücün keyfini yaşaması adına rol model oluyor. Elektriği birlikte üretiyoruz sloganı ile farkını ortaya koyuyor.

İkon Canavarı

Nissan otomobilinde bulunan Intelligent Mobility ikonu hem güven telkin eden hem heyecan veren ve katan hem bağlı ve bağımlı kılan bir araç olması tasarlanıyor. Elektronik Pedal Teknolojisinin kullanılması ile birçok şeyi tek bir yerden yapmanın keyfi amaçlanıyor. Gerek hızlanma gerek yavaşlama gerekse de durma işlemleri tek gaz pedalı kullanımı ile yapılıyor. Uyum ve gücün bileşkesi 40 kWh olan üstelik yeni nesil bir batarya kullanılıyor. Üstelik batarya geri dönüşümüne dair bir alt projesi de devreye sokuluyor.

Ortalama 240 km gibi bir menzile sahip olan araç, 30 dakikalık hızlı şarj ile de 140 km gibi bir mesafe katedebiliyor.

Innovative Working Office adı verilen ve İngiltere menşeli bir tasarım atölyesinde her şeyi ile elektrikli olan mobil ofis – e-NV200 Workspac iş birliği sayesinde hem Studio Hardie hem de sıfır olan bir emisyon ihtiva eden e-NV200 Vani sayesinde ekosistem hassasiyeti gözetiliyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın