Biomega SIN Hafif Elektrikli Araba

Tasarım ödüllü elektrikli bisikletleriyle ünlü Danimarkalı Biomega, ilk elektrikli otomobilini tanıttı. 2021-2023 yılı hedefinde SIN adı verilen modelin konsepti, markanın meraklıları tarafından ilgiyle takip ediliyor. Aracın tasarımı ve üretim hedefi önceliği, şehir içi ulaşımı. Sosyal inovasyon ilkeleriyle modern şehirlerdeki ulaşım sorunlarına çözüm niteliğindeki model, sürdürülebilir ve kişisel hareketliliği destekleyen özel bir yapıda.

Danimarkalı Biomega İlk Elektrikli Otomobili

Aracın temel yapısı değerlendirildiğinde; elektrikli bisiklet üreticisi konumundaki marka, dört elektrik motorlu, dört kapılı ve diz-kol mesafelerinde oldukça cömert koltuk ve iç tasarıma sahip. Anlaşılabileceği gibi üst düzey ve minimalist donanımlara sahip hafif malzemelerden oluşturulmuş model, batarya cimriliği konusunda lider olabilir. İskandinav tasarım mirasının hâkim olduğu SIN, iki tekerlekli akrabaları kadar ekonomik ve kaliteli. Biomega gelecek beklentisi ve hedefini çok kısa olarak “Daha Az” şekilde değerlendiriyor.

Biomega İlk Elektrikli Otomobil Tasarım

SIN, Singapur’da daha gelişmiş kapasiteye sahip bir motosiklet olarak değerlendirilirken, Asya’daki diğer kalabalık şehirlerde de, beğeni alacak gibi görünüyor. Karbon fiber ağırlıklı kompozit malzemelerden inşa edilen model, düşük maliyeti ve satış fiyatıyla hedeflenen pazarda, ilgi çekecek gibi. Teknik bilgiler ışığında toplamda 82 hp gücü ve 118 nm tork değerine sahip SIN, 130 km/h maksimum hıza ulaşacak. Batarya kapasitesi olarak 20 kWh’lik setler kullanılan araç, 200 kg ağırlığında olacak. Güneş enerji panellerine sahip olacak model +100 km menzil vaat ediyor. Ayrıca, Biomega elektrikli araba üreten tek e-bisiklet markası değil. Dünya’da adını kanıtlamış çok sayıda marka olmasına rağmen, etkileyici özellikleriyle dikkat çeken SIN, kalabalık potansiyeli olan Asya pazarına oldukça hızlı girmeyi garantilemiş gibi görünüyor.

Önceki Haber1960’lı Yılların Ford Mustang Modelleri Tamamen Elektrikli Olacak
Sonraki HaberBu Senenin En İlginç Elektrikli Arabası: 1949 Mercury EV Coupe

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın