Bu Senenin En İlginç Elektrikli Arabası: 1949 Mercury EV Coupe

Sizce, klasik bir Mercury, elektrikli araba dönüşümüyle ne kadar başarılı olabilir? 2018 SEMA fuarında bu senenin en ilginç elektrikli arabası, 1949 model Mercury EV Coupe oldu. Sektörde büyük teknolojik değişimler ve mühendislik harikalarıyla elektrikli araba modelleri geliştiren markaların haricinde, futuristik olarak konsept modelleri ve klasikleri elektrikli araba dönüşümüne yönlendiren fikirlerin eğilimi, her geçen gün artıyor. Los Angeles’teki ICON, garajında 1949 Mercury’i beklenmedik şekilde elektrikli arabaya dönüştürerek, gözleri üzerine çekmeyi başardı.

Icon Elektrikli Araba Dönüşümü

ICON, son yıllarda her türden modifikasyon ve elektrikli araba dönüşümünü ünlenen bir şirket haline geldi. Son tasarımları ise otomobil fuarında en büyük ilgiyi çekmeyi başardı. 1949 yılından kalma dış görünüşü hiç değiştirilemeden ve eskimesi korunarak dönüştürülen araba, ciddi mühendislik ve uzun bir çalışmanın ürünü.

1949 Model Mercury EV Coupe Gösterge

En büyük zorluk zamanında dev organik yakıtlı motorun ses yalıtımına ait parçaların, modern elektrikli motor teknolojisiyle uyumunu sağlamaktı. Söküm işlemlerinin ardından dış tasarım korunarak araba tekrar inşa edildi. Yeni nesil aktarma organları ve fren sistemleri uyarlanan araç, elektronik 4 çeker sistemi ile “Art Morrison Enterprises” şase üzerinde hayat buldu. Güç ve performans değerlerinin dudak uçuklattığı 49 Mercury EV Coupe, çift elektrik motorundan 400 hp güç üretiyor. Elde edilen bu güç ön ve arka çekiş sistemine 637 nm tork ile aktarılırken, 200 km gibi muhteşem bir maksimum hıza ulaşabiliyor. Batarya setleri dev cüsseli araca stratejik denge sağlaması amacıyla, farklı noktalara yerleştirildi. Tek şarj ile maksimum 320 km menzile ulaşırken 85 kWh Tesla Performance üniteler, 1,5 saatte yüzde 100 doluluğa ulaşabiliyor.

1949 Model Mercury EV Coupe İç Dizayn

ICON, 125 A hızlı şarj sistemini ön plaka arkasına gizlerken, Tesla teknolojileri barındıran enerji dağıtım ve kontrol sistemlerinden yararlandı. Bu durumda modern teknolojilerin saklandığı aracın, içi de merak konusu olabilir. Tüm orijinal detaylar saklı tutulurken, enerji takibi ve performans adına küçük analog detaylar eklenen Mercury EV, klasik görünümü korundu.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın