Hancook Kinergy Reçine Lastik

Otomotiv dünyasının evrimi sayılan elektrikli arabalar, motorları gibi her türden donanım ve teknik özellikleriyle de farklılar. Bir otomobilin hareketini sağlayan motoru kadar önemli donanımlarından olan lastikler, üretilen gücün yola yansıtılmasından sorumdur. Aslında görevleri bu kadar sınırlı değildir. Yol tutuş, güvenlik, sessizlik, performans ve daha birçok konuda başrolde olan lastikler, elektrikli arabalar için standart olarak kullanılabilir mi? Birçok konuda farklı olan EV’ler için ICE arabalarda kullanılan lastikler yeterli mi? Bu gibi sorular otomobil meraklıların akıllarında yer tutuyor. Lastik üreticisi Dünya devi Hankook, Ev’lere özel lastik üretmeyi başardı.

Elektrikli arabalardaki verimlilik konusu en büyük anahtar kriterdir. Verimlilik konusunda içten yanmalı arabalarda olduğu gibi özel şartlara uygun lastikler, beklenen performans ve diğer görevleri yerine getirmede anahtar görev üstlenir. Elektrikli arabaların verimliliklerini arttıracak lastikler, menzilin de artması anlamına geliyor. Ayrıca verimlilik ile bağlantılı olarak, sessizlik EV’lerin mühendislik özelliklerine yansıyan bir durumdur. Yüksek sesli motor gürültüsü olmayan elektrikli arabalar, rüzgâr ve yol gürültüsünü içerisine alabilir. Elektrik ile tork gücü doğrudan lastiklere uygulanır ve daha önce hiç duyulmamış sesler ile karşılaşılabilir. Kısacası elektrikli arabalar için özel üretilen reçine lastikler, menzili arttıracak ve klasik lastiklerin oluşturduğu sesleri en aza indirecek özelliklere sahiptir.

Elektrikli arabalar için doğru reçineli lastik seçimi ile menzil ve performans artışı elde edilebileceği gibi konfor ve güvenlik adına da birçok kazanım elde edilebilir. Lastik üreticileri bu konuda geliştirmelerini sürdürürken Goodyear, her şarta uygun bir lastik üretme çabası içerisinde hızla ilerliyor ancak, Hankook devrim niteliğindeki EV reçineli özel lastiklerini piyasaya sürdü bile.

Çevreci özellikleri, ıslak ve kuru zeminlerde güvenilir yapıları ve performans ile fren konusundaki başarılarıyla, rakipsiz konumda olan Hankook Kinergy EV lastikleri, özel formüle edilmiş ağaç reçineleri ile bitkisel yağlar ile harmanlanarak geliştirildi. Uzun ömrü ve menzil arttırıcı özellikleriyle markaların ilk tercihi olacak olan Kinergy lastikler, uzun anlaşmaların bitmesi ve yeni ortaklıkların doğmasına yol açacak gibi görünüyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın