Lexus Elektrikli Araba

Lexus Markası otomotiv piyasasına elektrikli araba üretmek Lexus Hybrid ile girdi. Kendi kendini şarj edebilme özelliği bulunan bu araçta, benzinin performansını elektriğin gücü ile birleştirdi. Ne fişe takma ne hesaplı yakıt dizel ne taviz var. Birçok ürün yelpazesi ile çok seçenek imkânı sunan markada, bir yanda Kompakt Hatchback diğer yanda Sedan öte yanda Spor Coupe ya da SUV Crossover çeşitleri ile bol alternatif sunuyor. Kendi kendine şarj olabilen bu yüksek performanslı ürünlerin hepsi yaşam tarzınıza kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Tavizsiz Yol Tutuş

Taviz vermeden süren bir yaşam sürdürme sloganı ile hareket eden Lexus, bir taraftan hayal gücünü verimlilik ekseninde sağlarken diğer taraftan hesaplı yakıt dizele karşı akıl dolu çözümler üretiyor. Tüm sunduğu ayrıcalıkların yaşanması esnasında hem Takumi ustalığının hazzını hem işçiliğin kalitesini hem de tüm bu özelliklerden kaynaklı sürüş keyfini yaşatacak bir otomobil ortaya koyuyor. Araç için en önemli üç slogan ise; “şarj etme derdi yok, dikkat dağınıklığına son ve tavizsizlik” olarak belirleniyor.

Dünya Çapında ve Gözde

Lexus, 2004 senesinden bu tarafa yapılan elektrikli motor ile geleneksel motoru bir araya getirme çalışmalarının nüvelerini sunuyor. Firmadan beklenen akıl dolu verimliliğin yanında sürüşün zevkli hale dönmesi avantajlarını Lexus Elektrikli Araba ile sunuyor. Otomotiv sektörüne bu noktada da öncülük etmeye devam ediyor.

Lexus Elektrikli Araba Modelleri

Modeline Göre Fiyat

CT HYBRID modelinin satış fiyatı takriben 43,000 Euro’dan başlayıp 55,000 Euro gibi rakama kadar çıkabiliyor. IS HYBRID Modeli ise 85,000 ila 110,000 Euro civarlarında bir rakama satışı yapılıyor. GS HYBRID modelinin satış fiyatı 120,000 Euro civarlarında seyrediyor. LS HYBRID modelinin ürün fiyatı da 240,000 ila 325,000 Euro arasında değişen rakamlardan satışa sunuluyor. NX HYBRID modeli 95,000 ile 120,000 Euro gibi değişen rakamlar arasında alıcısını bekliyor. RX HYBRID modelinin satış fiyatı ise 157,000 Euro civarlarından başlayan fiyatlar ile satışı gerçekleşiyor. Ayrıca RX L HYBRID modeli de 175,000 Euro gibi rakamlardan başlayan fiyat ile satışa sunuluyor.

Geleceği inşa etme gibi bir iddia ile ortaya çıkan Lexus Elektrikli Araba, buna dair yepyeni yol ve yöntemleri aradıklarını ifade ediyor. Bu güne değin 1,300.000 adet Lexus Elektrikli Araba satışını gerçekleştirdiklerinin de bilgisini veriyor.

Aşaması Çok HYBRİD Sistem

Dünya üstünde ilk defa aşaması çok olan bir hybrid sistem kullanan Lexus, bu sektöre yön veriyor. Elektrikli araçları ile hem inovasyon hem de kusursuz performans getiriyor. Viteslerinin geçişindeki hızı, kontrolün daha keskin olarak sağlanması, sürüşün çok daha iyi tepki vermesi, performansının en üst seviyede olması ve 10 viteslik bir şanzımana sahip olması artı özellikleri olarak duruyor. Sayılan bütün meziyetleri kazandıran tek şey ise en ince noktasına kadar tüm ayarlarının kusursuz olarak yapılmış olmasının altında yatıyor. Bir de olağanın üstünde duran vites sistemine ilave olarak 4 vitesli bir ek şanzıman getirilmesi, tüm bu özelliklerin yanında bir artı puan daha katıyor. LC 500H SPOR COUPÉ ile amiral gemisi olarak gösterilen LS 500h Sedan modellerinde aşaması çok olan Hybrid sistem kullanılıyor.

Tüm bu saf özellikli performans inovasyonu sadece Lexus Hybrid aracına has olup ihtiyaç duyulduğunda rakibi olmayan bir yol tutuş ile birlikte çeviklik de sağlaması amacı ile tasarlandığı belirtiliyor. Ayrıca sorunsuz bir bakım süreci ve imkanı da sunuluyor. Lexus Elektrikli Arabanın aküsü de 5 sene gibi bir zaman ile garanti altına alınıyor. Artı 1 yıl uzatma seçeneği de sunuluyor.

Önceki HaberVW, Renault ve Çin’in Batarya Devi CATL Avrupa’nın Elektrik Enerjisi Ağını Hızla Büyütüyor
Sonraki HaberLamborghini

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın