Spokane'ye Ait Tango Elektrikli Araba Modeline Ne Oldu?

Rick Woodbury ve oğlu, yaklaşık 3 metre genişliğinde iki kişilik bir elektrikli otomobil olan Tango’yu yarattı. George Clooney’e bir araba sattıktan on yıl sonra araçlarının ne durumda olduğu ve nasıl ilerlediği hakkında pek bir şey söylenmedi.

Woodbury, otomobilleri için en büyük engellerden olan fon bulmanın zorluğundan bahsetti. Bu güne kadar Sadece 12 elektrikli araba yapabildi. Fon ve maliet için detay veren Woodbury, 20 yıl boyunca harcanan 5.000.000 $’lık maliyeti ortalama olarak alırsanız, bu arabaları inşa etmek için her birine 420.000 $ harcandı dedi. Müşteri hedeflerinin özel kişiler ve büyük şirketler olduğunu söylerken para kazanmanın bir parçası olarak, şirketleri paramızın olduğuna inandırmak çok önemlidir açıklamasında bulundu. Ayrıca, kaç kişinin elektrikli Tango’yu satın almaya istekli olduğu konusunda doğru bir analiz yapmadan önce, yollarda modelin sıkça görünür olması gerekir.

Tango Elektrikli Araba Arka

Yeterli finansman kaynağı sağlasa bile Woodbury, yasalar kendilerine uygun olana kadar otomobilleri seri üretmeye başlayamaz. Örneğin, Spokane’de dört Tango’nun bir noktaya sığabileceğini söylese bile paralel bir park yerine dik olarak park etmek yasaktır. Tango, birden fazla aracın bir şeride sığabileceği şekilde tasarlanmasına rağmen, çoğu eyalet şerit bölünmesini yasallaştırmamıştır.

Woodbury, ülke çapındaki mevzuatı değiştirmek için milletvekilleriyle birlikte iletişim halinde. Yasal düzenlemeler gibi teknik geliştirme detaylarıylada vakit geçiren Spokane, bir Tango’nun pili bitmeden önce ne kadar ileri gidebileceğini artırmak gibi bazı teknik geliştirmeler üzerinde de çalışıyor. Elektrikli arabalar için menzil oldukça önemli tabi. Marka, Tesla araçlarının tasarımından yola çıkarak kişiselleştirilmiş pil paketleri geliştirdi. 480 km gidebilen bir batarya seti geliştirmek yaklaşık iki yıllık bir çalışma gerektirdi. Oldukça zor geçen süreç için hayaller henüz kırılmış değil. ABD yollarında sıkça Tango görmek en büyük hayal ve hedef.

Woodbury, yakın gelecekten korkmadığını, sadece mantıklı geliştirmeler ile en iyisini yaratmaya çalıştığını söylerken “dünyayı kimin değiştireceğini bilemezsiniz” yaklaşımını benimsemiş durumda. Gelecek için finansman ve teknik desteği kısa süre içerisinde bularak, seri üretim modellemelerine geçip, yasal düzenlemelere rağmen Tango’yu üretmeye devam edecek.

Önceki HaberSeyir Halinde İlk Kablosuz Şarj Denemesi Başarılı
Sonraki HaberElektrikli Arabalar Kış Aylarında Soğuk Havalardan Ne Kadar Etkilenir?

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın