Volkswagen ID Buzz Cargo

Alman otomotiv devi Volkswagen, klasikleşmiş karavan modelleriyle tüm Dünya’da futuristik olarak, kargo taşımacılığı ve kampçılarının gözdesi haline gelen T1 ve T2 sürümlerini, modern teknolojiye ayak uydurmuş biçimde modernize ederek, Volkswagen ID Buzz Cargo ismini verdiği elektrikli arabaya çeviriyor. MEB(Modüler Elektrikli Motorlu) platformda markanın 2020 yılı sonuna kadar, 10 milyon araç satışı hedefi bulunuyor.

Marka çatı şirket altında VW, Seat, Skoda ve Audi gibi markaların 27 farklı modelinde MEB dönüşümünü desteklediğini açıklarken Buzz lakabı, yürütülen dönüşümün anahtarı olarak kullanılacak.

İlk ve en dikkat çekici olan VW ID Buzz, T2 modeli olarak görücüye çıktı. Tamamı elektrikli olarak güncellenen versiyon, otonom sürüş gibi kabiliyetleri konusunda da iddialı.

Hedefte ilk olarak aracı ticari beklentiler ile kullanmayı düşünen müşteriler var. ID Buzz Cargo, ilk lansmanından sonra bu noktada yeni bir iterasyonda bulunarak, kampçılar kadar ticari amaçlı müşterilerinin de ilgisini çekmeyi başardı.

VW Buzz, 2021 yılında yollarda olacak gibi görünüyor. T6 versiyonu kadar başarılı olacağı düşünülen elektrikli araba, teknik özellikleriyle de büyük ilgi çekiyor.

Volkswagen ID Buzz Cargo İç Dizayn

Fark Yaratan Özellikleri

Dış görünüş olarak lansmandaki model biraz daha geliştirilerek, güneş enerjisinden yatık depolayabilen bir tavan yapısına kavuştu. Klasik VW T serisinin izlerini taşıyan ön bölümde o devasa Volkswagen arması, aynı yerde ancak daha teknolojik bir yapıda. Yan kapı eskisi gibi sürgülü fakat arka kapıları, kargo modellemesine uygun olarak, iki kanatlı ve iki yana doğru açılıyor. İç mekânda en büyük özellik olarak konvansiyonel biçimde tasarlanmış koltuklar dikkati çekiyor. Her yöne dönen ve yatabilen özellikleri, kargo alanının arttırılmasında büyük fayda sağlıyor.

Motor ve Teknik Özellikler
Motor150kW Elektrik Ünitesi
Beygir Gücü200 ps
Hız210 Km/h
MenzilTam Şarj ile 550 Km + 15 Km
Pil/Batarya TürüLi-iyon
Pil/Batarya48 kWh
Batarya Performansı51 Dakikada %80 Dolum
VitesTek Sistem

 

Fiziksel Özellikler
Uzunluk5048 mm
Genişlik1976 mm
Yükseklik1973 mm
Aks Aralığı3300 mm
Yük Kapasitesi800 Kg
Kapı3+1
Koltuk7

 

Tavanındaki güneş paneli görevi gören tasarımıyla yaklaşık 15 km’lik menzil kazanabilen Volkswagen ID Buzz Cargo, sürücüsüne ise ilginç bir kokpit alanı sunuyor. 3 boyutlu yansıtıcılar ile en net görüntüyü sunan ön cam, sürücüye her türlü teknik bilgi ve sürüş bilgisini sunabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın