Hangi Elektrikli Arabayı Almalıyım - Size En Uygun Arabayı Bulun

Kişisel ya da aile ihtiyaçları adına muhteşem seçenekler içeren, saf elektrikli ve hybrid seçenekler geçmişe göre çok daha zenginleşti. Moody’s analizcileri, içten yanmalı motorlara sahip arabaların 2018 yılında tarihinin en üst seviyesine çıktığını söylüyor. Aynı analistler ICE arabaların 2019 yılı içerisinde ciddi düşüşe maruz kalacağını da dile getiriyorlar. En büyük araştırma alanı olarak Kuzey Amerika’da 2019 yılı EV ve hybrid satışlarının 4 katına çıkacağı öngörülmekte.

Sizde saf elektrikli ya da hybrid bir konforun direksiyonunda seyahat etmek için bazı araştırmalara giriştiyseniz, lüks, konforlu, güvenli ve ekonomik seçenekler arasından en uygun arabayı seçme konusunda çok seçenek olduğunu fark etmişsinizdir. Şimdiye kadarki ve gelecekte en iyisi olduğunu düşündüğümüz rehber niteliğindeki detaylar ile belki de size en uygun elektrikli arabayı seçmeniz kolaylaşır.

Sportif, Küçük ve Kişiselleştirilmiş Özel Bir Arabaya mı İhtiyacınız Var?

Polestar 1 Elektrikli

Polestar 1

155.000 $’lık iki kapılı kasasının altında elektrikli motorları ve 4 silindirli benzinli ekonomik motoruyla 600 hp güç üreten, 1000 nm tork’a sahip Polestar 1, sadece elektrikli motorlarıyla 150 km menzile ulaşabiliyor.

Teoride spor otomobil olarak tüm donanımlara sahip Volvo Polestar 1, İsveç mühendisliğinin özel bir ürünü. Elektrikli motor teknolojisinin ağırlıkta olmasına rağmen menzil kaygılarını ortadan kaldıran ICE teknolojisi ile Porsche, Tesla ve Audi ile ciddi bir rekabete sahip. Volvo, her Polestar modeline sahip olanların farklı bir abonelik sistemine dâhil olacaklarını ve ciddi seviyelerde kişileştirilebilir özellikler ile stil ve zevklerini yansıtan öğelere sahip olabileceklerini müjdeliyor.

Polestar, Zhejiang Geely Holding Group Co’ya ait olan Volvo Cars’ın performans lüks markasıdır. Üretimi 2020 yılında başlayacak. Çin’de ise 2019 ortalarında ilk teslimatların yapılması planlanıyor. Polestar 1 için sigorta ve bakım gibi otomotiv maliyetlerini tek bir sözleşme ile meraklılarına sunacak olan Volvo, ilk perakende satış mağazasını Kuzey Amerika’da açacak.

Banliyö Yaşamı için Pratik Bir Şeye mi İhtiyacınız Var?

Porsche Türk Taycan

Porsche Taycan

3,5 saniye gibi bir sürede 100 km/h hıza ulaşabilen Porsche Taycan, 350 kWh şarj ünitesiyle 10 dakikalık kısa bir sürede 300 km gibi bir menzile ulaşabilecek. 600 hp güç üreten elektrikli motorları ve eşsiz mühendisliğiyle kendini daha sportif hissedenlere özel 100.000 $’ın altında fiyatlar ile ulaşacak. Sportif teknolojiye rağmen özel bir sedan olan Taycan, Dünyanın en güvenilir spor otomobil üreticisinin Almanya Stuttgart kentindeki Porsche fabrikasında yıllardır geliştirilmektedir.

Şirket, gelecek sekiz yıl içinde daha fazla elektrikli otomobil üreterek, milyarlarca dolar tasarruf etmek için operasyonlarını kolaylaştırırken Volkswagen AG’nin ana dizisinde önemli bir rol oynayacak.

Hız ve Ekonomi için Bir Şey mi Arıyorsunuz?

Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari

Hybrid LaFerrari, V12’si ile birlikte toplam 960 hp güç üreten elektrikli motoru olan özel bir araba. 7 saniye süre içerisinde 200 km/h hıza ulaşabilen agresif yapısı ile maksimum 350 km/h hıza ulaşabiliyor. Özel müşteriler için sınırlı sayıda Ferrari kalitesinde üretilen hybrid araba, dikkat çekmeyi sevenlere hitap ediyor. Hafta sonlarında kahve ve akşam yemeklerinde valeye teslim edilecek olan havalı LaFerrari, garajlarda hızı ve ekonomik tüketim değerleriyle paha biçilmez bir araç. İlk melez üretim olarak Ferrari markasının göz bebeği olan hybrid, görünüm bakımından ikonik mirasına sahip çıkan bir mühendisliğin ürünü. Markanın meraklıları ise % 100 elektrikli Ferrari gelir mi sorularıyla zaman öldürürken LaFerrari varken ne gereği var?

Hafta Sonu Savaşçısı Yaşam Tarzı için Bir Arabaya Ne Dersiniz?

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace

69,500 $’lık saf elektrikli SUV, dört tekerlekten çekişe ve toplam 394 hp ve 512 nm tork’a sahiptir. Tesla Model X ve Porsche Macan E-Hybrid gibi araçların giriş seviyesi modellerinden oldukça ucuz. 0’dan 100’e 4,5 saniyede ulaşabilen canavar, tam şarj ile 370 km gibi bir menzil vaat ederken maksimum 200 km/h hıza ulaşabiliyor. Standart 50 kWh şarj ile 85 dakikada % 80-85 doluluğa ulaşabiliyor. I-Pace muhteşem doğa gezileri için tasarlanmış bir araç. Arka koltuklarından panoramik cam tavanı ile tüm detayları izlemek mümkün. Şehir içinde de oldukça başarılı olan model, markanın en seksi ürünü olan F Type’inden sonraki en iyi modeli. Ünlü eski Aston Martin tasarımcısı olan Scot Ian Callum tarafından tasarlanan EV SUV, performans, teknoloji ve tasarımdaki detaylarıyla rakip otomobillere karşı oldukça fazla özelliğe sahip.

Şehrin Stresini Hafifleten Bir Motosiklete mi İhtiyacınız Var?

Zero Fx Elektrikli Motor

Zero FX

Standart bir ev prizindeki tam şarjı 9 saat sürer veya Zero’nun 600 dolarlık hiper şarj cihazını 4 saat içinde kullanabilir veya bunu tamamen unutabilir ve sadece pili çıkarabilirsiniz. EV motosikletin iki modu var; Eko ve Spor. Şehir içinde asfaltta 145 km menzile ulaşabilen motosiklet, 8.500 $ civarında bir satış fiyatına sahip. Manevra kabiliyeti hafifliği ve dayanıklı yapısının en önemli özelliğidir. Yedek batarya seti ile menzil değerleri arttırılabilirken farklı arazi şartlarında daha uzun ve yüksek performanslı dürüş keyfi bir diğer özelliği olarak dile getirilebilir.

Çok Hızlı ve Ferah Bir Şeye İhtiyacınız Var mı?

Tesla Model S 210 km

Tesla Model S

Sprint süresi, 2,5 saniye olan Tesla Model S ilginç özellikleri olan elektrikli bir sedan olarak bilinir. Model S P100D serisi 590 hp güce sahip ve 95.000 $ civarında bir fiyata sahip model olarak Amerika’da hızlı, geniş ve güçlü arabaları tercih edenlerin seçimi olarak bilinir. Resmi bildirimlerde menzil değeri olarak 506 km verilse de gerçek kullanıcılar, 400 km’lik menzile ulaşmışlardır. Tam şarj işlemi 8 saat kadar sürer. Teknik verileri kadar iç ve dış tasarımı da ilgi çekicidir. Dört kapılı bir sedan olarak, genellikle geleneksel otomobillerde yer kaplayan orta konsoldan yoksun bir hatchback ve kabin ile birlikte muazzam miktarda alan sunar. Ayrıca, Günlük yaşam için oldukça patrik bir sürüş istiyorsanız, bu tam da sizin içindir.

Dev Gövdesiyle Anksiyete Vermeyecek Gösterişli Bir Şeye mi İhtiyacınız Var?

BMW i8 İç Dizayn

BMW i8

İ8 147,500 $’dan başlayan fiyatıyla çift turbo 3 silindirli 228 hp güç üreten organik yakıtlı motoruna ek 141 hp güç üreten elektrikli motora sahip özel bir hybrid model olarak meraklılarının karşısına çıkıyor. Toplamda 369 hp ile Porsche 911 Carrera ile aynı seviyede etkileyici bir güç üreten melez, 4,2 saniyede 100 km/h sıza ulaşabiliyor. Etkileyici bir görünüme sahip BMW i8 performansı ve ekonomisiyle oldukça önemli bir Avrupalı. Alman tasarım mühendisliğinin geleneksel örnekleriyle çağdaş otomobil özelliklerinin bir arada sunulduğu model, spor hybrid araba olarak en beğenilen markalardan birisi.

Şehirde Yalnız Yaşam için Bir Şeye mi İhtiyacınız Var?

Fiat 500e

Fiat 500e

32.000 $’ın biraz üstünde fiyatıyla Fiat 500e aslında hiçte ucuz bir araç sayılmaz. Ancak satın alabileceğiniz daha ucuz elektrikli arabalar arasında verimlilik değerleri en yüksek modeldir. Standart bir prizden tam şarjı 24 saat sürer. Fiziksel olarak aracın boyutları kalabalık şehir hayatında en önemli avantajı, park sorununu ortadan kaldırır.

Siz ve Eşiniz için Sportif Kompakt Günlük Seyahatler için Akıllı Bir Arabaya mı İhtiyacınız Var?

Audi E-tron Quattro

Audi E-Tron GT

590 hp güç üreten 4 kapılı Coupe, fabrika verilerine göre 400 km menzile sahip. 100 kWh batarya paketi, 0’dan 100’e 3.5 saniye gibi bir hıza ulaşacak ve bu gücü üreten bataryalar, 20 dakikalık şarj ile % 80 doluluk oranına sahip olacak. Görünüşte Audi e-Tron GT aileler için ideal değildir. 4 kapısı olmasına rağmen küçük bir arka koltuğa sahip. Aslında markanın tüm spot modellerinde benzer özellikler olduğu meraklıları tarafından iyi bilinir. 2021 ortalarında üretime geçecek olan EV, A7 ile çizgisel olarak akraba. Aileye uygun olmadığı ön görüsü olsa da aslında iki ya da üç kişilik bir aile için en ideal Avrupalı.

Güvenilir Bir Aile Taşıyıcısına mı İhtiyacınız Var?

Mercedes-Benz EQC 2019 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Mercedes-Benz EQC 400

Audi gibi diğer bir ünlü Avrupalı Dünya markası olan Mercedes-Benz, WQC 400 modeliyle 80 kWh’lık batarya setlerinden 402 hp güç fışkırtacak. Elde edilen güç yola 564 nm tork ile yansıtılacak ve 4.9 saniye gibi kısa bir sürede 100 km/h hıza ulaşacak. Aileler için her türlü konforu ve güvenlik seçeneklerini içeren elektrikli SUV, teknik verileriyle oldukça iddialı. 450 km elektrikli sürüş menzili ile meraklılarına hitap edecek olan saf elektrikli SUV, segmentindeki en özel tasarımlardan birisi.

Önceki HaberKangaroo Elektrikli Hyper SUV
Sonraki HaberYeni Mercedes-Benz GLC Coupe Türkiye’de

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın