Kangaroo Elektrikli Hyper SUV

2015 yılında efsanevi tasarımcı Giorgetto Giugiaro ve oğlu Fabrizio tarafından kurulan bir otomotiv şirketi olan GFG Style, gelecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda sunulacak yeni bir konsept aracı takdim etti. Kanguru toplayıcısı en ilham verici isim olmasa da aracın saatte 250 kilometre hıza sahip olacağına dair söz veriliyor! Proje bir spor araba olacak ve aslında bir elektrikli hiper SUV olarak tanımlanmaktadır. Sadece sürücüyü ve bir yolcu oturacak biçimde iki kişilik iç tasarıma sahip modelin elektrik ünitesi dört tekerleğin hepsinde motive edilip gücü yönlendirilecek. Elektrikli Hyper SUV, karbon fiber kaplı gövdesiyle gelişmiş bir alüminyum uzay şasesi üzerine inşa edilecek.

Projenin mimarisi için CH Auto ile işbirliği geliştirilmiş. Elektrikli arabanın ilk teaser görüntüsü, İtalyan tasarım stüdyosunun fotoğraflarıyla ortaya çıkarken SUV gibi yüksek modelmiş gibi görünmeyen tasarım için basın bülteninde SUV terimiyle meraklılarının kandırılıp kandırılmadığı konusu merak ediliyor haberleri yer almakta. Tabii ki, bu sadece bir bilgisayar grafiği ve görüntü tasarımıdır, yani gerçek elektrikli hyper SUV araba farklı bir bakış açısıyla tamamen farklı görünecektir.

Fabrizio Giugiaro açıklamasında, geleneğimizde olduğu gibi Cenevre’de tamamen tanıtılacak ve herhangi bir arazideki şovdan sonra sürülebilir olacak bu olağanüstü konseptin sadece gözlerini açığa vuruyoruz, dedi. Konsept modelin hangi tarihte tam anlamıyla gözler önüne geleceği ise henüz bilinmiyor. Markanın 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda pilot konsept olarak tanıttığı Sibylla ise fuarda güncellenmiş olarak sergilendi. Sibylla GG 80 versiyonu için otoritelerden, güzel enerjili güzel tasarım yorumları, GFG Style’ın doğru yolda ilerlediğinin işareti sayılabilir.

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın