Honda Elektrikli Araç Dijital Konsolunda 5 Dokunmatik Ekrana Sahip Olacak!

Honda E elektrikli otomobil dijital gösterge paneli; iki tanesi 6 inç boyutundaki dış ayna kameralarından desteklenen toplamda beş adet yüksek çözünürlüklü renkli ekranla donatılmıştır. Honda E elektrikli otomobil, özellikle elektrik araç hareketliliğine yönelik olarak küresel anlamda en çok beklenen otomobillerden biridir. Honda, Avrupa’da halihazırda 36.000 ön rezervasyon aldığını ve otomobilin henüz tüm üretim özelliklerinin açıklanmadığını iddia ediyor. Honda E’nin Asya ve Amerika pazarlarındaki lansmanına ilişkin planlar henüz ortaya çıkmadı. Ancak tüm dünyaya yayılan elektrikli araç çılgınlığı göz önüne alındığında, Honda büyük olasılıkla bu pazarlardaki satışlarını artıracak.

Honda Eşsiz Bir Dijital Gösterge İle Geliyor

Geçen ay Honda, pil takımı ve şarj süresi ile ilgili bazı detayları ortaya çıkardı. Şimdi de eşsiz dijital gösterge tablosunu gösteren bir video yayınladı. Gösterge panelinde bir sütundan diğerine kadar olan ekranlar, iki tanesi 6 inç boyutundaki uzak kenarlardaki dış kamera aynalarından desteklenen beş adet yüksek çözünürlüklü renkli ekranla donatılmıştır. Dijital gösterge paneli, sürücünün ön tarafında yer alan 8,8 inç TFT ekranından, gösterge grubu olarak çalışıyor. Ayrıca, bu panel orta kısımda bulunan iki adet 12,3 inç LCD ekrandan oluşan bilgi eğlence ortamını içeriyor. Bilgi-eğlence ekranları dokunmatik akıllı telefon benzeri bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

Dijital Gösterge Panelinde Asistan Özelliği Bulunuyor

Ekranlar kişiselleştirilebilir ve müşterinin isteğine göre ayarlanabiliyor. Bunu yapmak, seçenekler menüsünden favoriler menüsüne kaydırma yapmak kadar kolay görünüyor. Bir sürücü ve yolcu her ekranı ayrı ayrı kullanabiliyor. Eğer sürücü navigasyon üzerinde çalışıyorsa, yolcu DJ olabiliyor. Honda E’nin dijital gösterge panosu hem Android Auto hem de Apple CarPlay’i destekleyebiliyor. Kullanıcılar, araç durduğunda Honda E’nin WiFi erişim noktasını kullanarak akıllı telefon aracılığıyla ekranlardaki içeriği akışa aktarabiliyorlar. Sistem aynı zamanda kişisel asistana sahip olmakla da iftihar ediyor. “OK Honda” diyerek asistanın dikkati çekilmiş oluyor. Kabin ya da çevrimiçi hizmetlerde değişiklik talep ederken doğal konuşmayı anlayabiliyor. Hatchback’ten uzaktayken, bir akıllı telefon uygulaması; telefonun dijital anahtar olarak kullanılmasını, güvenlik uyarıları ve coğrafi sınırların ayarlanmasını ve ön koşullandırmayı sağlıyor.

Honda, sıra dışı donanıma sahip hatchback aracı ile elektrikli araç piyasasında önemli bir yer edinecek gibi görünüyor.

Önceki HaberApple Elektrikli Araba
Sonraki HaberRus Malı Zetta City Module 1 Dünyanın En Ucuz Elektrikli Arabası Olmak İstiyor

BİR YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın:
Lütfen isminizi yazın